Големина на текста:
ШуменскиУниверситет“Епископ К.Преславски“
Педагогически факултет
Департамент гр.Варна
План-конспект
на педагогическа ситуация за трета група
Дисциплина:“Педагогика на взаимодействието
дете-околна среда“
 
Тема: Огънят-приятел и враг
изготвил: Мария М. Желязкова Проверил:
ф.No1242074104 специалност„ПУНУП“ доц.д-р Снежана Въчева
Магистърска програма
Образователно направление:Природен свят
Ядро:Физическа среда и природни явления
ТЕМА: Огънят-приятел и враг
Цели:
1..Систематизиране на представите на децата за огъня.
2..Овладяване на модели за безопасното поведение при използване на
огъня.
3..Формиране на разбиране,че с огъня шега не бива.
4.Възпитаване на уважение към труда на огнеборците.
Очаквани резулати:
1.Да се придобият конкретни представи за огъня.
2.Различаване на горими предмети и източници на огъня.
3.Натрупване на система от правила и тяхното спазване при
съприкосновение с горими източници.
4.Адекватно поведение при ситуация на пожар.
5.Отговорно отношение към опазването на природата.
Методи,средства,похвати:
Наблюдение,беседа по картинна схема,диалог,игри,стихотворение,
решаване на словесно-логически задачи.
Форма:ЗРС
Интегративни връзки:Игрова култура,социален свят,математика
ХОД НА СИТУАЦИЯТА:
У:Здравейте,мили деца!Днес по природен свят ще си говорим за
огъня.Защо той е толкова необходим и важен за човека и защо е
толкова опасен?Искам да ви прочета стихотворението“Пожар“ на Зоя
Кацарова от сборника“Приказни пътечки“.
Пожар
Във гората изведнъж-
чу се много страшен шум.
Запращяха сухи клони,
вятър черен дим подгони.
Птици,мравки и калинки,
дори и непознати ни гадинки
изпълзяха си от къщите
плачеха с очи намръщени:
„Кой гората ни подпали?
Кой изплаши всички твари?
Някой ли хлапак игрив,
що борави с кибрит?
Или татко му голям-
за беда,дори за срам,
е запалил огън в гората,
без да спазва правилата.
У:Кои са причините за пожара,деца?
Д:Може някое дете,което си играе с кибрит или някой е запалил огън
в гората без да се внимава и не е спазил правилата за палене на огън в
гората.
У:Може да пламне огън ,когата децата играят с кибрит ,запалки,
фойерверки или палят свещички.Затова децата не бива да имат достъп
до тях и да играят с такива лесно запалими предмети и източници на
огън,защото може да стане пожар.Пожарът е много опасна стихия,
бедствие, което трудно може да се овладее дори и от пожарникарите.

Това е само предварителен преглед

За да разгледате всички страници от този документ натиснете тук.
Последно свалили материала:
ДАТА ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПОТРЕБИТЕЛЯ
21 ное 2020 в 19:51 студент на 28 години от Стара Загора - Тракийски университет, факулетет - Педагогически факултет, специалност - Специална педагогика, випуск 2015
17 ное 2020 в 18:30 студент на 28 години от София - СУ "Св. Климент Охридски", факулетет - Педагогически факултет, специалност - Педагогика, випуск 2021
16 ное 2020 в 21:59 студент на 26 години от Пловдив - ПУ "Паисий Хилендарски", факулетет - Педагогически факултет, специалност - Предучилищна и начална училищна педагогика, випуск 2021
13 ное 2020 в 15:47 учител на 30 години от Кърджали - ОУ "Иван Вазов", Костино, випуск 2024
10 ное 2020 в 09:23 потребител
09 ное 2020 в 07:22 потребител на 33 години
08 ное 2020 в 17:26 потребител
18 окт 2020 в 23:52 студентка на 32 години от Шумен - Шуменски университет "Епископ Константин Преславски", факулетет - Педагогически факултет, специалност - ПУНУП, випуск 2013
11 окт 2020 в 23:08 в момента не учи на 43 години
11 окт 2020 в 00:23 студент на 27 години от Велико Търново - Великотърновски университет "Св.Св.Кирил и Методий", факулетет - Педагогически факултет, специалност - Предучилищна и начална училищна педагогика, випуск 2020
 
Домашни по темата на материала
Моля за план-конспект по Педагогика на взаимодействието дете околна среда.
добавена от viki_tomova 29.04.2015
0
91
Подобни материали
 

Предучилищна педагогика

03 ное 2006
·
1,491
·
3
·
482
·
1
·
2

Възрастовата характеристика в тази възраст демонстрира високи темпове на развитие на движенията и сензорните действия.Символното действие се усвоява в подражание, а регулирането на взаимоотношенията, се осъществява въз основа на непосредствения опит...
 

План-конспект

24 май 2008
·
470
·
6
·
749
·
667
·
2

Задачи: Да се изградят у децата конкретни представи за критични за живота и здравето ситуации, правила и норми на безопасно поведение. Проява на съпричаснтност и състрадателност към попаднали в беда деца.
 
Онлайн тестове по Педагогика
Тест по педагогика за учители
професионален тест по Педагогика за Учители
Тест по педагогика относно мотивирането на ученици, предназначен за учители. Съдържа 11 въпроса, някои от които имат повече от един верен отговор.
(Труден)
11
188
1
20.12.2013
Изкуство и възпитание
изпитен тест по Педагогика за Студенти от 5 курс
Учебен тест от материала по "Изкуство и възпитание" за студенти магистри. Въпросите имат само по един верен отговор.
(Лесен)
47
1
1
19 мин
03.10.2019
» виж всички онлайн тестове по педагогика

План-конспект на педагогическа ситуация за трета група в детската градина

Материал № 978842, от 28 мар 2013
Свален: 1,487 пъти
Прегледан: 1,897 пъти
Предмет: Педагогика
Тип: План
Брой страници: 7
Брой думи: 1,196
Брой символи: 6,491

Потърси помощ за своята домашна:

Имаш домашна за "План-конспект на педагогическа ситуация за трет ..."?
Намери бързо решение, с помощтта на потребители на Pomagalo.com:

Намери частен учител

Десислава Петрова
преподава по Педагогика
в град София
с опит от  28 години
492

Дияна Тонева Якова
преподава по Педагогика
в град София
с опит от  12 години
506

виж още преподаватели...
Последно видяха материала