Големина на текста:
ШуменскиУниверситет“Епископ К.Преславски“
Педагогически факултет
Департамент гр.Варна
План-конспект
на педагогическа ситуация за трета група
Дисциплина:“Педагогика на взаимодействието
дете-околна среда“
 
Тема: Огънят-приятел и враг
изготвил: Мария М. Желязкова Проверил:
ф.No1242074104 специалност„ПУНУП“ доц.д-р Снежана Въчева
Магистърска програма
Образователно направление:Природен свят
Ядро:Физическа среда и природни явления
ТЕМА: Огънят-приятел и враг
Цели:
1..Систематизиране на представите на децата за огъня.
2..Овладяване на модели за безопасното поведение при използване на
огъня.
3..Формиране на разбиране,че с огъня шега не бива.
4.Възпитаване на уважение към труда на огнеборците.
Очаквани резулати:
1.Да се придобият конкретни представи за огъня.
2.Различаване на горими предмети и източници на огъня.
3.Натрупване на система от правила и тяхното спазване при
съприкосновение с горими източници.
4.Адекватно поведение при ситуация на пожар.
5.Отговорно отношение към опазването на природата.
Методи,средства,похвати:
Наблюдение,беседа по картинна схема,диалог,игри,стихотворение,
решаване на словесно-логически задачи.
Форма:ЗРС
Интегративни връзки:Игрова култура,социален свят,математика
ХОД НА СИТУАЦИЯТА:
У:Здравейте,мили деца!Днес по природен свят ще си говорим за
огъня.Защо той е толкова необходим и важен за човека и защо е
толкова опасен?Искам да ви прочета стихотворението“Пожар“ на Зоя
Кацарова от сборника“Приказни пътечки“.
Пожар
Във гората изведнъж-
чу се много страшен шум.
Запращяха сухи клони,
вятър черен дим подгони.
Птици,мравки и калинки,
дори и непознати ни гадинки
изпълзяха си от къщите
плачеха с очи намръщени:
„Кой гората ни подпали?
Кой изплаши всички твари?
Някой ли хлапак игрив,
що борави с кибрит?
Или татко му голям-
за беда,дори за срам,
е запалил огън в гората,
без да спазва правилата.
У:Кои са причините за пожара,деца?
Д:Може някое дете,което си играе с кибрит или някой е запалил огън
в гората без да се внимава и не е спазил правилата за палене на огън в
гората.
У:Може да пламне огън ,когата децата играят с кибрит ,запалки,
фойерверки или палят свещички.Затова децата не бива да имат достъп
до тях и да играят с такива лесно запалими предмети и източници на
огън,защото може да стане пожар.Пожарът е много опасна стихия,
бедствие, което трудно може да се овладее дори и от пожарникарите.

Това е само предварителен преглед

За да разгледате всички страници от този документ натиснете тук.

План-конспект на педагогическа ситуация за трета група в детската градина

Тема: Огънят - приятел и враг. Цели: систематизиране на представите на децата за огъня; овладяване на модели за безопасното поведение при използване на огъня; формиране на разбиране,че с огъня шега не бива; възпитаване на уважение към труда...
Изпратен от:
Maria Jeliazkova
на 2013-03-28
Добавен в:
Планове
по Педагогика
Статистика:
1,485 сваляния
виж още
 
Домашни по темата на материала
Моля за план-конспект по Педагогика на взаимодействието дете околна среда.
добавена от viki_tomova 29.04.2015
0
91
Подобни материали
 

Предучилищна педагогика

03 ное 2006
·
1,491
·
3
·
482
·
625
·
1
·
2

Възрастовата характеристика в тази възраст демонстрира високи темпове на развитие на движенията и сензорните действия.Символното действие се усвоява в подражание, а регулирането на взаимоотношенията, се осъществява въз основа на непосредствения опит...
 

План-конспект

24 май 2008
·
468
·
6
·
749
·
662

Задачи: Да се изградят у децата конкретни представи за критични за живота и здравето ситуации, правила и норми на безопасно поведение. Проява на съпричаснтност и състрадателност към попаднали в беда деца.
 
Онлайн тестове по Педагогика
Тест по педагогика на тема: Изкуство и възпитание
тематичен тест по Педагогика за Студенти от 2 курс
Тематичен тест за студенти по педагогика върху тематиката - изкуство и възпитание. Всички въпроси имат само един верен отговор-
(Лесен)
45
64
1
1 мин
15.10.2013
Методика на обучението по математика в детската градина - ІІ-ра част
тематичен тест по Педагогика за Студенти от 5 курс
Тестът е разделен на три части и включва 150 въпроса от затворен тип, свързани с методиката на обучението по математика в детската градина. Предназначен е за студенти - магистри, със специалност начална и предучилищна педагогика. Всички въпроси са само с един верен отговор.
(Труден)
48
13
1
11 мин
14.08.2019
» виж всички онлайн тестове по педагогика

План-конспект на педагогическа ситуация за трета група в детската градина

Материал № 978842, от 28 мар 2013
Свален: 1,485 пъти
Прегледан: 1,887 пъти
Предмет: Педагогика
Тип: План
Брой страници: 7
Брой думи: 1,196
Брой символи: 6,491

Потърси помощ за своята домашна:

Имаш домашна за "План-конспект на педагогическа ситуация за трет ..."?
Намери бързо решение, с помощтта на потребители на Pomagalo.com:

Намери частен учител

Десислава Петрова
преподава по Педагогика
в град София
с опит от  28 години
490

Дияна Тонева Якова
преподава по Педагогика
в град София
с опит от  12 години
505

виж още преподаватели...
Последно видяха материала