Големина на текста:
Великотърновски университет „Св.Св. Кирил и
Методий”
Катедра Педагогика
Методика на обучението по Български език и литература.
/учебна дисциплина/
План-конспект
Изработил: Гергана Христова Проверил:доц.д-р.Даниела Йорданова
Фак.№ 741,спец. ПНУП,
Задочно обучение ІІ курс
Велико Търново
2012 год.
1
Тема: звук и буква „T”
Вид на урока: Урок за запознаване с нов звук и буква и упражнение в четене.
Цели:
1.Запознаване с буква „Т”.
2.Развитие на фонематичен слух.
3.Развитие на речта и обогатяване на речника.
4.Четене на сричка с „Т”, на думи изречения.
Основни понятия: звук, буква, сричка
Методи и похвати: звуков аналитико- синтетичен метод, звуков анализ
Очаквани резултати: Ученикът да може:
1.Познава буквата „Т”
2.Разграничава звука „Т” от буква „Т”
3.Чете текст с новата буква.
4.Отговаря на въпроси
5.Слуша внимателно
Предварителна подготовка: Подредени букви пред черната дъска, нарисувани и
предварително написани части от урока на дъската.
Форма на работа: групова
.
Учебен материал: Моят буквар Пчелица- съавтори: (Т. Владимирова, С.
Вълкова, Т. Бинчев и Т. Бановска), издателство: Просвета София
2
Инвариантни
структурни
компоненти
Дейност на учителяДейност на децатаЗабележки
1.Актуализиране на
опорни знания
2. Съобщаване на темата
и мотивиране.
4. Възприемане,
осъзнаване, осмисляне.
У: Добър ден ученици!
У: Предния час взехме голяма и
малка ръкописна буква „Д”
У: Днес ще вземем друга буква,
която много прилича на нея по
звучене.
У: Сега аз ще ви кажа една дума,
а вие ще ми кажете, с кой звук
започва тя?
У: Дърво
У: Правилно, сега ще кажа
друга дума: таралеж
У: Точно така, новият звук и
буква, който ще вземем днес е
звука „Т”
У: Хайде всички да си отворим
буквара на страница 62
У: Днес ние ще бъдем класа на
буквата „Т” , аз ще казвам думи,
в тези в които има новия звук
„Т” ще може да се присъедини
към класа, ако няма звука „Т”
няма да го пуснем в нашият
клас.
У: Така да започвам
У: Думата е вятър, има ли в нея
звука „Т” ?
Д: Добър ден госпожо!
Д: звук и буква „Д”
Д: звука „Т”
Д: Да.
3

Това е само предварителен преглед

За да разгледате всички страници от този документ натиснете тук.

Звук и буква Т

План-конспект на педагогическа ситуация по български език в детската градина...
Изпратен от:
Geri Orozova
на 2012-05-23
Добавен в:
Планове
по Методика на обучението
Статистика:
1,004 сваляния
виж още
 
 
Онлайн тестове по Методика на обучението
Тест по Методика на обучението по Български език и Литература (МОБЕЛ) в Детската градина (ДГ)
междинен тест по Методика на обучението за Студенти
Тестът е междинен, за упражнение, и се състои от 11 въпроса, някои от които имат повече от един верен отговор. Предназначен е за педагози в детските градини, студенти и изучавщи МОБЕЛ в педагогическите специалности.
(Лесен)
11
96
3
18.10.2016
Тест по методика на обучението по математика
изпитен тест по Методика на обучението за Студенти
Тест, предназначен за студенти и педагози по математика на тема "Предмет, задачи и методи на изследване на методиката на обучението по математика". Съдържа 11 въпроса, всеки от които има само един верен отговор.
(Лесен)
11
101
1
1 мин
17.07.2013
» виж всички онлайн тестове по методика на обучението

Звук и буква Т

Материал № 860854, от 23 май 2012
Свален: 1,004 пъти
Прегледан: 1,457 пъти
Предмет: Методика на обучението, Педагогика
Тип: План
Брой страници: 6
Брой думи: 681
Брой символи: 3,668

Потърси помощ за своята домашна:

Имаш домашна за "Звук и буква Т"?
Намери бързо решение, с помощтта на потребители на Pomagalo.com:

Последно видяха материала