Големина на текста:
МЕТОДИКА НА ОБУЧЕНИЕТО ПО ПРИРОДОЗНАНИЕ И РОДИНОЗНАНИЕ
Студентка:Илияна Михайлова Илиева,курс 3 НУПЧЕ факултетен №
096002
ПЛАН-КОНСПЕКТ НА УРОК
I.Учебен предмет:Човекът и природата-3 клас
II.Тема на урока:Животът във водата
III.Цели на урока:
а/образователни-да могат да разпознават растенията и животните в
естествената им среда;да се формират знания за условията на живот
и органите на растенията и животните във водна среда
б/възпитателни-да се възпита у ученика чувство за любов към
природата и животните,намиращи се в нея;да опазват околната
среда
IV.Тип на урока:за нови знания
V.Форми на организация на обучението:фронтална
VI.Дидактически принципи:нагледност,достъпност,научност
VII.Дидактически методи:беседа,наблюдение,самостоятелна работа
VIII.Дидактически средства:учебник ,учебна тетрадка ,изображения на
растения и животни,които живеят във водата ,презентация
IX.Предварителна подготовка:
а/на учителя-гатанки,дидактически игри,представяне на подходящи
картини по темата,природни материали,информираност по темата
б/на ученика-учебник ,учебна тетрадка ,знания за растенията и
животните от часовете по Околен свят
X.Вътрешнопредметни връзки:
а/предшестващи-знания на децата по Околен свят /2 клас/
б/перспективни-знания които ще получат в този и следващите
часове
XI.Междупредметни връзки:български език и
литература,изобразително изкуство
XII.Очаквани резултати: формиране на отношение към природата,
групиране по определен признак, грижи за растенията и
животните,да умее да разпознава животните и растенията в
естествената им среда,да знае алгоритмите за условията на живот
(къде живеят,с какво се хранят и др.) ,илюстрира с примери
видовото разнообразие от животни,обитаващи водата.
Ход на урока
Основни
структурни
Съдържание
Принципи и
методи
Дидактичес
ки средства
компоненти
Организация за
работа
Учител:Добър ден,ученици!
Ученици:Добър ден!
Учител:Готови ли сте за работа?
Беседа
Актуализация
на старите
знания
Учител:Предходният час се запознахме със
животните и начините по които те приемат
своята храна.На какви групи ги
разделяхме?
Ученици:Разделяхме ги на
тревопасни,месоядни и всеядни.
Учител:Да.Да проверим дали сте
запомнили какви са животните на
дъската.Свържете животните,в зависимост
от това дали са растителноядни,месоядни
или всеядни.
Коза месоядни
Лисица растителноядни
Заек всеядни
Мечка
Кон
Лъв
Вълк
Сърна
Човек
Беседа
Емоционална
нагласа и
преход към
темата
Учител:Много добре.На дъската съм ви
начертала една кръстословица,ако я решите
правилно ще получите отговора на
гатанката:
И през лято и през зима
Нова дреха все си има
Днеска с лед се закопчава
Утре слънце я скроява.
И внезапно ,както тича,
С облак тя се преоблича.
Щом над къщи плат развива,
Мокра дреха им ушива.
Що е то?
1.Ние сме малки зелени растения и
покриваме камъните в реката.
Внимавайте, като стъпвате по нас,
може да се подхлъзнете и да паднете.
2.Аз съм дребно досадно насекомо.
Обичам да забивам хоботчето си във
вас. Само че вие не ме обичате,
защото ви излизат пъпки, които ви
сърбят.
3.А аз съм с красиво прозрачно
чадърче, плувам в морето.
Внимавайте, ако ме пипнете, мога да
ви опаря.
4.Вървял съм назад по дъното на
морето! И какво от това?! Някой знае
ли закъде съм тръгнал? Не! Не ме
ядосвайте, че ще ви ощипя!
Гатанка
илсародов
в
рамок
азудем
кар

Това е само предварителен преглед

За да разгледате всички страници от този документ натиснете тук.
Последно свалили материала:
ДАТА ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПОТРЕБИТЕЛЯ
17 окт 2020 в 14:33 потребител на 23 години
13 окт 2020 в 22:43 потребител
11 окт 2020 в 23:22 ученик на 18 години от Девня - ОУ "Васил Левски", випуск 2018
11 окт 2020 в 12:50 студент на 36 години от Благоевград - Югозападен университет "Неофит Рилски", факулетет - Педагогически факултет, специалност - Предучилищна и начална училищна педагогика, випуск 2022
11 окт 2020 в 11:14 студент на 22 години от Благоевград - Югозападен университет "Неофит Рилски", факулетет - Педагогически, специалност - Предучилищна и начална училищна педагогика, випуск 2021
10 окт 2020 в 17:17 потребител на 40 години
07 окт 2020 в 14:14 учител на 50 години от Мездра
02 окт 2020 в 21:43 учител на 45 години от Хасково - ОУ "Климент Охридски", випуск 2017
01 окт 2020 в 18:08 родител на 41 години
30 сеп 2020 в 21:39 потребител на 39 години
 
Домашни по темата на материала
план-конспект на урок по Околен свят "Промени в природата
добавена от svetoslav.slavov.1614 10.05.2015
0
181
измерване на температурата-план-конспект на урок по човекът и природата 4клас
добавена от amehmed1 06.10.2014
2
112
 
Онлайн тестове по Човекът и природата
Нашето здраве
тематичен тест по Човекът и природата за Ученици от 3 клас
Тестът съдържа 15 въпроса, свързани с човешкото тяло, хигиена и заболявания. Всеки въпрос има само един верен отговор.
(Много лесен)
15
8
1
2 мин
23.10.2019
Приспособяване на организмите за живот
изпитен тест по Човекът и природата за Ученици от 4 клас
Тестът включва въпроси за живот на сушата, в реките, блатата и моретата. Естествени и изкуствени съобщества. Предназначен е за проверка на знанията на учениците от 4. клас. Някои от въпросите имат повече от един верен отговор.
(Много лесен)
10
2
1
3 мин
12.08.2020
» виж всички онлайн тестове по човекът и природата

Животът във водата

Материал № 820374, от 06 мар 2012
Свален: 776 пъти
Прегледан: 1,208 пъти
Предмет: Човекът и природата
Тип: План
Брой страници: 7
Брой думи: 1,240
Брой символи: 7,056

Потърси помощ за своята домашна:

Имаш домашна за "Животът във водата"?
Намери бързо решение, с помощтта на потребители на Pomagalo.com:

Намери частен учител

Евелина Владимирова
преподава по Човекът и природата
в град София
с опит от  2 години
70

Ралица Василева
преподава по Човекът и природата
в град Варна
с опит от  26 години
180

виж още преподаватели...
Последно видяха материала