Нина Йорданова
преподава по Математика
в град Русе
Големина на текста:
Образователно направление,,Математика’’
Ядро:измерване
Измерване по дължина 3-4год.
Тема:Разпознаване на дължини по словесно
указание,,Дълги и къси в цвят’’
Вид на ситуацията: Игрово-познавателна ситуация
Група първа 3-4год.
Цел:Запознаване с дължината на предметите и
термините ,,по-дълго’’и ,,по-късо’’ в игрови ситуации с
овладяване на похвати за сравняване на обекти по
дължина.
Задачи:1.Затвърдяване на уменията за сравняване и
групиране по дължина
2.Изпробване на похвати:налагане,изравняване.
3.Практическо сравняване на предмети по
дължина от кн. на,,Моливко’’ стр.37
Материали:Музикален диск с класика-3-4год.и диск
,,Музикална приказка’’ -3-4 год.,голям дървен
конструктор за влакчета , два гребена ,два молива , два
гердана ( материали за въведението )
Емблеми в три цвята-червени, зелени и жълти-за три
групи деца , въженца с различни дължини и цветове
(материали за 1 задача)
Две хартиени ленти за всяко дете (материали за втора
задача)
Книжка за детето ,, Моливко в страната математика’’от
Дарина Гълабова за 3-4 год.стр.37 (материали за трета
задача)
Предварителна подготовка на учителя: дискове с
записи , влакче, изработване на емблеми и ленти, игри и
упражнение.
ВЪВЕДЕНИЕ-3 МИН.
Играта ,,Веселия влак’’
Ход на ситуацията
Да отидем с ,,Влак’’ на гости при Късокоска и Дългокоска
Под звуците на мелодията ,,Веселия влак’’(класическа
музика от Моцарт) разглеждат децата предварително
направени влакчета от голям дървен конструктор с
различни цветове и дължини.
У.Разгледайте ,,Влакчетата’’ от дървения конструктор.
Еднакво дълги ли са.
Покажете по-дългото влакче.
Д.Показват.
У.Покажете по-късото влакче.
Д.Показват.
У.Червеното кубче на кое влакче е поставено.
Д.На по-дългото влакче.
У.А зеленото кубче.
Д.На по- късото влакче.
У.Пътниците пътуват във влаковете с билети.Раздавам
билети с различни цветове.Децата със зелени билети да се
качат на влакчето със зеленото кубче,а децата с червените
билети на влакчето с червеното кубче.
Чува се сигнал на влак-запис от диск.Децата заемат
местата си .Пеят песента ,,Вие се влакчето’’,сигнал свирка
на локомотива.Ето,че пристигнахме в къщичката на
Късокоска и Дългокоска.
Децата се разделят на три групи-с емблеми.Децата със
зелените емблеми нека да открият въженцата които са
равни по-дължина.Децата с червените емблеми нека да
подредят въженцата,които са по-къси но с еднакви
цветове.Децата с жълтите емблеми нека да подредят
въженцата ,които са по- дълги но с различни цветове.
Кой ще направи стълбичка, за да стигне до Късокоска и
Дъкгокоска . За всяко дете нарисуван картон със стълба
,различни по цвят и дължини ленти (участват всички
деца).Лентите се допират по дължина ,налагат и
изравняват.
Практическо упражнение:Самостоятелна работа в
книжката ,,Моливко’’.Въвеждаме децата в света на
принцесите.
У.Деца познайте коя е Късокоска и коя е принцеса
Дългокоска,сравнете и дължините на моливите.Дългите
предмети трябва да се оцветят със зелен цвят,а късите с
жълт.След оцветяване на всяка група предмети децата да
назоват измерението.Зелената панделка е дълга ,а жълтата
е къса и т. н.Накрая децата да оцветят огърлиците на
принцесите,като свободно избират цветовете.Показват
кой гердан е дълъг и кой е къс.
Методи на педагогическо взаимодействие:
Предметно-оперативни методи-конструиране ,
предметни игри ,упражнявам ,наблюдавам.
Игрово-преобразуващи методи -дидактични
игри,музикални игри.
Практико изпробващи-експериментиране.
Информационно познавателен-
наблюдение,демонстрация.
Интерактивни методи-работа в група(с цялата),работа в
екип по групи

Това е само предварителен преглед

За да разгледате всички страници от този документ натиснете тук.
Последно свалили материала:
ДАТА ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПОТРЕБИТЕЛЯ
29 ное 2019 в 11:03 студент на 20 години от Велико Търново - Великотърновски университет "Св.Св.Кирил и Методий", факулетет - Педагогически факултет, специалност - ПНУП, випуск 2022
28 ное 2019 в 18:34 студент на 43 години от Бургас - Бургаски свободен университет, факулетет - Център по икономически и управленски науки, специалност - Маркетинг, випуск 2018
28 ное 2019 в 10:24 студентка на 46 години от Велико Търново - Висше Училище Земеделски колеж ЦДО, факулетет - Стопански, специалност - Икономика на туризма, випуск 2014
 
Домашни по темата на материала
План конспект по математика
добавена от ti4ina 05.04.2012
2
102
 
Онлайн тестове по Математика
Национално външно оценяване по математика за IV-ти клас
изпитен тест по Математика за Ученици от 4 клас
Тест от НВО за 2018 г. от Министерство на образованието и науката, даден на 14 май 2018 г. Всички въпроси имат само по един верен отговор.
(За отличници)
19
2
1
10 мин
08.07.2019
Тест по математика за 7-ми клас (за края на първи срок)
междинен тест по Математика за Ученици от 7 клас
Тестът е подходящ за всички ученици от 7-ми клас, на които им предстои НВО. Съдържа 20 въпроси със задачи, които имат само един верен отговор.
Тестът е изготвен от:
Радка Кънчева преподавател
(Лесен)
20
30
1
8 мин
30.09.2016
» виж всички онлайн тестове по математика

Разпознаване на дължини по словесно указание,,дълги и къси в цвят’'

Материал № 775371, от 14 дек 2011
Свален: 601 пъти
Прегледан: 767 пъти
Предмет: Математика
Тип: План
Брой страници: 3
Брой думи: 465
Брой символи: 2,849

Потърси помощ за своята домашна:

Имаш домашна за "Разпознаване на дължини по словесно указание,,д ..."?
Намери бързо решение, с помощтта на потребители на Pomagalo.com:

Намери частен учител

Рада Стоянова Любенова-Янева
преподава по Математика
в град Пловдив
с опит от  17 години
18

Нина Йорданова
преподава по Математика
в град Русе
с опит от  3 години
28 3

виж още преподаватели...
Последно видяха материала