Големина на текста:
Великотърновски универистет
„Св. Св. Кирил и Методий”
Педагофически факултет
Учебна дискциплина:Хоспетиране по Методика на
българския език в началното училище
Протокол
От
наблюдаван урок в начално училище П. Р.
Славейков
Іа клас
Изготвил:Марияна Сярова Проверил:Доц. Д-р Даниела
Специалност:ПНУП Йорданова
Фак. № 688
Велико Търново
2011
1
I.Тема: Изучаване на звук и буква „К”
II.Вид на урока: Запознаване с звука и буквата „К” и упражнение в
четенето му
III.Цели:
Запознаване със звук и буква „К”
Затвърдяване на умения за четене на срички
Четене на думи и кратък текст с новия звук
Развитие на речта на учениците и нейното обогатяване
IV.Учебни методи и похвати:
Разказ
Беседа
Работа с ученика
Звуков анализ
Звуково-буквен анализ
V.Форми на организационния процес:
Фронтален
Индивидуален
VI.Основни понятия
Буква, звук, главна буква, малка буква, ръкописна буква, печатна
буква, сричка, дума, изречение, текст
VII.Нагледни средства
Малки и големи рисунки, ръкописни и печатни букви
VIII. Очаквани резултати
Разграничаване на звук и буква „К”
Четене на срички и текст с новата буква
Отговаря на въпроси към текста
Слуша внимателно
IX.Базов учител: Азгорова
X.Ход на урока
2
I.Организация на класа
II.Затвърдяване на стари знания
-Учителката е подготвила печатни и ръкописни букви на
дъската. Децата трябва да ги подредят в 2-те групи на
ръкописните и печатните букви. Децата подреждат буквите в
съответните групи и обесняват дали буквата е малка или голяма.
III.Актуализиране на знания и умения, свързани с новата
тема
-Учителката е подготвила три рисунки на дъската със
съответните звукови модели на всяка дума. Децата трябва да
свържат моделите с рисунките, като обяснят отколко звука се
състои думата
IV.Запознаване с новия звук и печатни букви:
А) Отделяне на новия звук чрез звуков анализ на новите
думи
-Учителката поставя задача на децата да казват думи с
буквата „к”
-Децата казват:куче, кораб, кокиче
Б) Изучаване на новия звук:
-Учителката им поставя за задача да оцветят звуковия модел
на думата „кукла” като им припомня, че гласните се оцветяват с
червен цвят, а съгласните със син
В) Запознаване с малка и голяма печатна буква „К”
-Учителката е написала на дъската думи, коитото са сродни
поправопис и правоговор
клас-глас
кара-гара
кол-гол
Децата трябва да открият разликата между думите и значението
им
3

Това е само предварителен преглед

За да разгледате всички страници от този документ натиснете тук.

Протокол от наблюдавана ситуация за 1 клас

Протокол на наблюдаван урок по български език - запознаване с звука и буквата „к” и упражнение в четенето му, от основно училище -1 клас...
Изпратен от:
maura1986
на 2011-03-27
Добавен в:
Протоколи
по Методика на обучението
Статистика:
379 сваляния
виж още
 
 
Онлайн тестове по Методика на обучението
Тест по методика на обучението по математика
изпитен тест по Методика на обучението за Студенти
Тест, предназначен за студенти и педагози по математика на тема "Предмет, задачи и методи на изследване на методиката на обучението по математика". Съдържа 11 въпроса, всеки от които има само един верен отговор.
(Лесен)
11
132
1
17.07.2013
Тест по Методика на обучението по Български език и Литература (МОБЕЛ) в Детската градина (ДГ)
междинен тест по Методика на обучението за Студенти
Тестът е междинен, за упражнение, и се състои от 11 въпроса, някои от които имат повече от един верен отговор. Предназначен е за педагози в детските градини, студенти и изучавщи МОБЕЛ в педагогическите специалности.
(Лесен)
11
108
1
18.10.2016
» виж всички онлайн тестове по методика на обучението

Протокол от наблюдавана ситуация за 1 клас

Материал № 651179, от 27 мар 2011
Свален: 379 пъти
Прегледан: 576 пъти
Предмет: Методика на обучението, Педагогика
Тип: Протокол
Брой страници: 4
Брой думи: 402
Брой символи: 2,400

Потърси помощ за своята домашна:

Имаш домашна за "Протокол от наблюдавана ситуация за 1 клас"?
Намери бързо решение, с помощтта на потребители на Pomagalo.com:

Последно видяха материала