Големина на текста:
Педагогически факултет
Дисциплина: Детето и творбата
Тема:
Изготвяне на план-сценарий на урок по Изобразително
изкуство
на урок по Изобразително изкуство
за 3 клас
1.Тема :
2.Дата: м. март (24-та учебна седмица)
1
3.Вид на урока: Урок за разработване и усвояване на нови знания
4.Методически комплекс: Изобразителни материали и техники
5.Образователно ядро: Материали и техники
6.Цел на урока: Формиране на интерес към печатането като
изобразителна техника; Усъвършенстване на усета за ритъм,
симетрия и движение
7.Очаквани резултати и задачи:
Избира и използва разнообразни материали и техники за
изобразяване върху плоскост и в действително пространство
Проявява устойчиво внимание и интерес към прилагане на
съответните техники
Избира и използва материали и техники за изразяване на
емоционални състояния
8. Контекст и дейности: На ученика трябва да се даде възможност да:
- прилага ръчни способи за печатане
- използва различни пособия за изграждане на графични структури
от бои, линии и петна
- работи самостоятелно и в група за изграждане на конструкции с
различно предназначение
- открива и анализира особености на използвани материали и
техники в ученически и други произведения, като изразява собствено
мнение
- проявява усет, чувство и въображение за съпоставяне на
емоционални състояния при работа с различни материали и техники
9. Ключови понятия:
Печатни форми щампа с матрици от естествени и изкуствени
материали
Конструиране върху плоскост и в пространството
10.Междупредметни връзки:
Интеграция с „Човекът и природата” осъществяват се връзки
между естетичиски и екологични аспекти на околната среда при
използване на материали от естествен произход
Интеграция с „Домашен бит и техника” формира се основна
технологична грамотност и компетентност
11.Необходими материали: темперни бои, четки, различни листа с
интересна за отпечатване повърхност и с необходима форма (от
хербарии), кърпи за почистване на ръцете и работното място,
въженце с ярък цвят за представяне на художествените
произведения, моделите на учителя и готовите творби на учениците
12.Ход на урока:
Основни
2
структурни
компоненти
Учебно съдържание
1. Организация
на класа
Учениците са по местата си, подготвени да започнат
час по Изобразително изкуство.
Учителят предварително е подготвил необходимите му
пособия и материали и чинийки, в които има листа от
хербарии.
2. Емоционална
нагласа за
възприемане на
новите знания
* Игра - пъзел
* Кратък анализ
на трите картини
от учителя
- Здравейте, ученици! За днешните часове съм ви
приготвила изключително интересни игри. За да
работим по-бързо и да се насладим на няколко
картини ще е по-добре да се разделим на групи.
Учителят разделя учениците на три групи.
- Всяка група ще получи по един пъзел. След като ги
подредите ще разгледаме какви картини сте получили.
Учениците подреждат парчетата от пъзел, който
учителя им предлага. Картините, които се получават са
три.
Учителят следи за правилното сглобяване на пъзелите.
Учениците приключват работа.
- Браво, вече всички сте готови. Получихме три
красиви и интересни картини. Ще ви покажа как
изглеждат не като пъзел, а в действителност.
Учителят защипва на въженце три копия на картини:
„Св. Георги и змеят” на Паоло Учело, „Слънчогледите”
на Винсент Ван Гог и фотография на тема:”Морско
дъно”.
- Трите картини са съвсем различни по съдържание.
Да разгледаме картината на художника Паоло
Учело(Приложиние №1). Тя е нарисувана преди повече
от 500 години. Разказва историята за Св. Георги и
страшния змей. Всеки ден змеят долитал в града и
отвличал по една девойка. Дошъл ред и на царската
дъщеря. Тъкмо тогава през града минавал младият
Георги, яхнал белия си кон, който го победил. Да
разгледаме внимателно змея. Виждате ли огромните,
остри зъби и страшната му паст?
Учениците коментират картината.
- Да разгледаме и втората картина. Тя се нарича
„Слънчогледи”(Приложение №2). Нарисувана е през
1888 год. От великия художник Винсент Ван Гог. Той
рисува тази картина за свой приятел. Слънчогледите
3

Това е само предварителен преглед

За да разгледате всички страници от този документ натиснете тук.
Последно свалили материала:
ДАТА ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПОТРЕБИТЕЛЯ
17 сеп 2020 в 16:28 студент на 30 години от Разград - Технологичен колеж към РУ "Ангел Кънчев", факулетет - химия и химични технологии, специалност - Технология на храните, випуск 2015
17 сеп 2020 в 10:25 студент на 55 години от Благоевград - Югозападен университет "Неофит Рилски", факулетет - Педагогически, специалност - Предучилищна начална и училищна педагогика, випуск 2021
15 сеп 2020 в 19:01 учител
10 сеп 2020 в 15:47 ученичка на 25 години от Главиница - СОУ "Васил Левски"
08 сеп 2020 в 23:43 в момента не учи на 34 години от Пещера
12 юли 2020 в 12:40 в момента не учи на 47 години от Айтос
04 юли 2020 в 18:47 потребител
03 юли 2020 в 16:05 в момента не учи на 37 години от Пловдив
30 юни 2020 в 09:53 учител на 42 години от Гоце Делчев
28 юни 2020 в 22:59 ученик на 16 години от Ямбол - ОУ "Любен Каравелов", випуск 2022
 
Домашни по темата на материала
изобразително изкуство
добавена от Iliyncho79 16.10.2018
1
30
учебни програми по изобразително изкуство-8,9 клас
добавена от anna.georgieva_7445 30.08.2018
1
8
Подобни материали
 

Леонардо да Винчи - биография

25 юли 2007
·
508
·
5
·
1,607
·
457
·
4

Леонардо да Винчи (на италиански Leonardo da Vinci) (15 април 1452 — 2 май 1519) е знаменит италиански архитект, изобретател, инженер, скулптор и художник от епохата на Ренесанса.
 

План на урок по изобразително изкуство в НУ

19 мар 2010
·
1,348
·
3
·
549
·
2,963

план-конспект на урок по изобразително изкуство в началното училище на тема "Пейзаж от пластилин"...
 

Тестови въпроси по изобразително изкуство

24 юни 2008
·
145
·
8
·
1,292

Въпроси за тест по изобразително изкуство върху втора и трета глава от книгата "Детето и творбата". Верните отговори са посочени с зелен цвят.
 

Разработка на ситуация по изобразително изкуство за детската градина

26 ное 2008
·
758
·
4
·
421
·
1,564
·
1

Програмни задачи: усъвършенстване на умението за колективно изпълнение ; активизиране на зрителната памет и умението да пресъздават чрез апликация с различни материали своите впечатления; развитие на усет към композицията...
 

Писани яйца

14 ное 2009
·
179
·
2
·
310
·
313
·
1

Материалът е свързан с изобразителнто изкуство в началното училище...
1 2 3 4 5 » 11
 
Онлайн тестове по Изобр. изкуство
Стилове и етапи в историята на европейското изкуство - част 3
изпитен тест по Изобр. изкуство за Студенти от 2 курс
Проект за тест на тема Стилове и етапи в историята на европейското изкуство. За историята на изкуството, специализираният език на изкуството, изобразителноизразни елементи, илюзията за пространство, композиция, художествено съдържание и форма. Тестът съдържа 25 затворени въпроса, всеки от които изисква един верен отговор.
(Лесен)
25
9
1
6 мин
26.02.2015
Тест по Изобразително изкуство за 6-ти клас
междинен тест по Изобр. изкуство за Ученици от 6 клас
Тестът е междинен и съдържа 10 въпроса, всеки от които има само един верен отговор. Предназначен е за ученици от 6-ти клас и покрива материала от първия срок, изучен по Изобразително изкуство.
(Лесен)
10
86
1
04.11.2016
» виж всички онлайн тестове по изобр. изкуство

План-сценарий на урок по изобразително изкуство

Материал № 596934, от 12 яну 2011
Свален: 1,506 пъти
Прегледан: 3,441 пъти
Предмет: Изобр. изкуство
Тип: План
Брой страници: 6
Брой думи: 1,205
Брой символи: 7,187

Потърси помощ за своята домашна:

Имаш домашна за "План-сценарий на урок по изобразително изкуство"?
Намери бързо решение, с помощтта на потребители на Pomagalo.com:

Намери частен учител

Ваня Иванова
преподава по Изобр. изкуство
в град Варна
с опит от  2 години
98 15

Ина Николова
преподава по Изобр. изкуство
в град София
с опит от  3 години
1 180 29

виж още преподаватели...
Последно видяха материала