Големина на текста:
ПЛАН-КОНСПЕКТ
417 – 253
/ МАТЕМАТИКА – 3 „ г” КЛАС /
Тема на урока: 417 – 253
Цели :
-Да се усвои изваждането на трицифрени числа с преминаване на стотицата.
-Да се затвърди умението за решаване на косвени задачи с едно пресмятане.
-Да се затвърди умението за именуване на геометрични фигури.
Вид на урока: Комбиниран
Материали: модели на стотици, десетици, единици; таблица с тези модели;
картинки.
ХОД НА УРОКА
1.Организация на класа за работа.
Поздрав, проверка на отсъстващите.
2.Актуализация на стари знания.
1 стот. = ? дес. 1 дес.= ? ед.
Учителят записва на дъската следната задача:
6 стот. = 5 стот. + дес. 8 стот. = 7 стот. + дес.
372 = 3 стот. + 7 дес. + 2 ед. = 2 стот. + дес.+ 2 ед.
438 = 4 стот. + дес. + 8 ед. = 3 стот. + дес. + 8 ед.
У: Попълнете следните таблици.
Разделя класа на две групи.
Число.Стот.Дес.Ед.
2681 8
4353
704 10
Число Стот. Дес. Ед.
372 172
6095
5834
3.Задаване на новата тема.
У: Запишете заглавието на днешния урок. 417 – 253 .
Виждаме че от десетиците на умаляемото, не могат да се извадят десетиците
на умалителя. В умаляемото десетиците е 1, а в умалителя 5. Това означава, че
трябва да се добавят десетици към десетиците на умаляемото, а те могат да се
вземат от стотиците.
417 = 3 стот. + 11 дес. + 7 ед.
Стот.Дес.Ед.
3 10 + 1 = 11
4? 1 7
3 5 3
1 6 4
Записва се като 417 или 417 – 253 = 164
?253
164
У: Сега да решим зад. 3 на стр. 39 от учебника.
Първите два примера се решават заедно на дъската, останалите самостоятелно
в тетрадките.
583 – 291= 754 – 562 = 436 – 143 = 876 – 695 = 643 – 471=
Учител: Погледнете на дъската имам разпръснати няколко балона, ще
проверите ли, дали са пресметнати правилно? А, балоните с грешни отговори
трябва да ги спукаме.
_ 268 _ 435 _ 704 _ 609 _ 583
172 251 540 368 490
96 284 164 241 193
У: Браво, сега си отворете на стр. 39 и погледнете задача 4.
Записва на дъската дадено и търси се.
Дадено:

Това е само предварителен преглед

За да разгледате всички страници от този документ натиснете тук.
Последно свалили материала:
ДАТА ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПОТРЕБИТЕЛЯ
16 юни 2019 в 17:12 студент на 34 години от Бургас - Бургаски университет "Проф. Асен Златаров", факулетет - Факултет по обществени науки, специалност - Маркетинг, випуск 2014
09 юни 2019 в 07:53 в момента не учи на 33 години
07 юни 2019 в 13:42 ученичка на 45 години
06 юни 2019 в 12:37 студент на 27 години от София - НСА "Васил Левски", факулетет - Учителски факултет, специалност - Физическо възпитание, випуск 2014
06 юни 2019 в 12:02 студент на 21 години от Русе - Русенски университет "Ангел Кънчев", факулетет - Природни науки и образование, специалност - Предучилищна, начална и училищна педагогика, випуск 2017
06 юни 2019 в 11:25 студент на 32 години от Плевен - Педагогически колеж към ВУ "Св.Св.Кирил и Методий", факулетет - Педагогика, специалност - ПНУП, випуск 2019
04 юни 2019 в 09:16 учител на 56 години от Горна Оряховица - СОУ "Георги Измирлиев", випуск 2021
03 юни 2019 в 21:17 учител
02 юни 2019 в 21:16 ученик на 19 години от Велинград - ПГИТ "Алеко Константинов", випуск 2018
30 май 2019 в 15:29 ученичка на 36 години от Монтана - ФСГ "Васил Левски", випуск 2001
 
Домашни по темата на материала
план коспект за дециметър
добавена от elitca_cenova 17.10.2017
0
16
тема: Умножение и деление
добавена от virginia.milanova 06.05.2014
0
68
Математика за 10 клас........ спешно!!!!!!!!!
добавена от georgi.stoyanov_1392 10.02.2013
0
7
!!!! Спешно!!!!! Математика за 5 клас
добавена от svetlenceto.2000 16.05.2019
2
17
Математика за 6 клас
добавена от stamat.petkov 24.02.2019
1
9
Подобни материали
 

Методическа разработка на урок по математика за IV kлас

31 яну 2009
·
1,469
·
7
·
803
·
2,900
·
3

Примерна разработка на урок по матеметика за 4 клас
 

Задачи по математика

15 мар 2007
·
2,028
·
4
·
120
·
1,199
·
14

Кое е най-голямото цяло число, което е решение на двете неравенства.....?
 

Курсова работа по висша математика

23 фев 2009
·
850
·
9
·
238
·
1,598
·
1
·
2

Курсова работа по висша математика, състояща се от 32 задачи. Задачите са свъзани с аналитична геометрия, линейна алгебра и математическо оптимиране
 

Особености на децата при възприемане на геометричната форма и геометричните фигури’

19 дек 2011
·
135
·
7
·
1,061
·
319
·
1

Формата е един от признаците, по който разграничаваме предметите в пространството. Тя е получила обобщено отражение в геометричните фигури. В този смисъл те представляват сензорни еталони (образци) за форма...
 

Ред на Фурие и условия за неговата сходимост

29 ное 2007
·
200
·
5
·
233
·
102
·
1

Периодична функция y=f(x) T>0,-¥< x< ¥ ,и Т-период. Aко f(x+T)= =f(x), казваме че ф-та е периодична с период Т,но след като Т е период, то и nT e период
 
Онлайн тестове по Математика
Тест по Математика за 6-ти клас над раздел "Дроби"
тематичен тест по Математика за Ученици от 6 клас
Тестът е тематичен над Дроби и е подходящ за всички ученици от 6-ти клас с нуждата за опресняване на своите знания от миналата година. Средно ниво на трудност - 10 задачи, само един верен отговор на въпрос.
(Труден)
10
43
1
2 мин
11.04.2017
Тест по математика за IV-ти клас
междинен тест по Математика за Ученици от 4 клас
Тестът е предназначен за междинна диагностика на ученици от ІV клас при проверка на знанията след първи учебен срок. Въпросите са само с един верен отговор.
(Много лесен)
11
5
1
4 мин
05.04.2019
» виж всички онлайн тестове по математика

План-конспект по математика за 3 клас

Материал № 587566, от 23 дек 2010
Свален: 1,517 пъти
Прегледан: 3,205 пъти
Предмет: Математика
Тип: План
Брой страници: 5
Брой думи: 466
Брой символи: 2,345

Потърси помощ за своята домашна:

Имаш домашна за "План-конспект по математика за 3 клас"?
Намери бързо решение, с помощтта на потребители на Pomagalo.com:

Намери частен учител

Маруся Мюфтийска
преподава по Математика
в град Разлог
с опит от  28 години
10

Ралица Василева
преподава по Математика
в град Варна
с опит от  26 години
52

виж още преподаватели...
Последно видяха материала
Сродни търсения