Тони Янчева
преподава по Математика
в град Попово
Големина на текста:
ПЛАН-КОНСПЕКТ
На урок по математика
III клас
Тема на урока: 320:2
Вид на урока: урок за упражнение ;
Цел на урока: учениците да затвърдят знанията си и да усъвършенстват
уменията си за деление на трицифрено число е едноцифрено, когато се
осъществява преминаване от реда на стотиците към реда на десетиците;
Задачи:а) образователни: 1.учениците да затвърдят знанията си за
писмено деление на трицифрено число с едноцифрено, когато се
осъществява преминаване от реда на стотиците към реда на десетиците;
2.учениците да доразвият уменията си за
деление;
б)възпитателни:1.чрез задачите, които са им поставени в урока,
учениците да развият умственото и интелектуалното си възпитание;
2.учениците да взимат активно участие, да
имат собствена позиция и нагласа за включване в урока;
в)развиващи: 1.учениците да развиват моториката на ръката,
чрез писане;
Методи, форми и средства на обучение:
а)методи: беседа, самостоятелна работа;
б)форми: индивидуална, колективна;
в)средства на обучение: учебник, учебни пособия, учебна тетрадка,
сборник със задачи по математика за 3 клас;
Подготовка за урока:
На учителя: подготвя необходимите материали, за онагледяване
на урока;
На учениците: имат познания за деление на трицифрено число с
едноцифрено;
Ход на урока
1.Организация на класа за работа
У-ци: Клас стани, клас мирно! Г-жо Студенкова, III а клас е готов за часа
по математика.
У-л: Благодаря ви! Здравейте, ученици!
У-ци: Здравейте, г-жо Студенкова!
У-л: Седнете по местата си и се подгответе за работа.
2.Актуализация на опорни знания и минал опит
У-л: Нека проверим домашната ви работа(проверяваме домашната работа)
Отворете учебника на страница 98. Запишете в тетрадките за работа в клас:
Работа в клас, Урок 87 и днешна дата 11.03.2010г. Нека погледнем първата
задача. Кой ще прочете условието?
У-ци: а) Сборът на числата 163 и 157 намалете 4 пъти.
У-л:Как трябва да решим тази задача?
У-ци:Трябва да съберем числата 163 и 157 и като получим отговора да
разделим на 4.
У-л:Точно така, нека някой дойде да реши задачата на дъската.
У-ци:163+157=320
320:4= 80
32
00
0
0
У-л:б)разликата на числата 213и 207 разделете с числото 6.
Кой ще реши задачата?
У-ци:213-207=6
6:6=1
У-л:Хайде и някой да направи в). За нея трябва да припомним, че когато
нулата е делимо, а делителят е число, различно от нула, то частното е нула.
У-ци:0:8=0
0:5=0
У-л:Нека погледнем втора задача и да определим вярно ли са представени
числата 320 и 420.
Първото число?
У-ци: а)десетици 42 есетици
320 3стот.+2дес.+0ед. 420 4стот+2дес.+0ед.
2стот+12дес.+0ед. 3стот.+12 дес.+0ед.
У-л:Вярно ли са представени числата?
У-ци:Да.
У-л:Погледнете б). 32 дес. на кое число отговарят?
У-ци:На числото 320
У-л:Решете числовите изрази
У-ци:32дес.:8=320:8=40
(2стот.+12дес+0ед):2=320:2=160
42дес.:6=420:6=70
(3стот+12дес+0ед):3=420:3=140
У-л:И последната подточка в)-кое число е делимото във всяко от частните
на зад 2б)
3.Съобщаване на темата. Мотивация.
У-л: В днешният урок ще затвърдим познанията си за деление на
трицифрено число с едноцифрено, когато се осъществява преминаване от
реда на стотиците към реда на десетиците, за да може да ги научите още
по-добре и да не ви затрудняват занапред.
4.Възприемане, осъзнаване, осмисляне на учебното съдържание
У-л:Погледнете задача 3. Прочетете условието.
У-ци:Обяснете как пресмятат Наско и Явор.
У-л:Наско и Явор са пресмятали. Да видим дали са пресмятали вярно като
се ръководим стъпка по стъпка от дадените обяснения. Първото което
трябва да направим е да определим броя на цифрите в частното. Нека
видим те правилно ли са ги определили. 320:2 Наско е получил 3 цифри в
частното, верно ли ги е определил?
У-ци: Да, 3 е по-голямо от 2, затова броя на цифрите в частното ще са 3.
У-л: А Явор? Неговият числов израз е 420:3, той колко цифри в частното е
определил?
У-ци: Също 3.
У-л: Вярно ли е?
У-ци: Да.
У-л: Нека видим следващото нещо към което трябва да се придържаме
когато делим трицифрено число с едноцифрено. Започваме делението от
стотиците и незабравяме да разделим единиците. Тъй като те са 0, но 0:2 е
равно на 0, затова в частното единиците са равни на 0. Нека започнем да
делим.

Това е само предварителен преглед

За да разгледате всички страници от този документ натиснете тук.

План на урок по математика за III клас

Цел на урока: учениците да затвърдят знанията си и да усъвършенстват уменията си за деление на трицифрено число е едноцифрено, когато се осъществява преминаване от реда на стотиците към реда на десетиците...
Изпратен от:
Петя
на 2010-10-30
Добавен в:
Планове
по Математика
Статистика:
1,086 сваляния
виж още
 
Домашни по темата на материала
спешно !!! благодаря !!!!
добавена от elena_pr 02.03.2020
0
26
Математика за 10 клас........ спешно!!!!!!!!!
добавена от georgi.stoyanov_1392 10.02.2013
0
7
Втори диагонал на успоресник
добавена от iviyana.ivaiilova преди 12 дни
1
5
Задачи по математика за 8 клас
добавена от anton.emanuilov_fb 16.01.2018
1
5
Подобни материали
 

Задачи по математика

15 мар 2007
·
2,073
·
4
·
120
·
1,564
·
2
·
14

Кое е най-голямото цяло число, което е решение на двете неравенства.....?
 

Задачи, давани на конкурсен изпит за прием в математическите гимназии

04 юни 2007
·
560
·
28
·
1,150
·
853
·
1

Задачи от конкурсни изпити по математика, заеднос решенията.
 

Тест по математика за 7 клас - 2 вариант

16 юни 2007
·
1,708
·
12
·
641
·
12

Това е наскоро излезлия примерен тест на МОН за кандидатстване след 7 клас по математика - 2 вариант.
 

Задачи по математика за III клас

13 ное 2008
·
416
·
2
·
247
·
2,652

Задачи по математика за III клас с дадени отговори.
 

Математика

26 сеп 2009
·
118
·
8
·
475
·
301

Прости числа. Разлагане на множители Едно естествено число, различно от 1, се нарича просто, ако няма други делители освен себе си и единицата. Всяко естествено число, което е по-голямо от 1 и не е просто, се нарича съставно...
1 2 3 4 5 » 11
 
Онлайн тестове по Математика
Тест по математика за IV-ти клас
междинен тест по Математика за Ученици от 4 клас
Тестът е предназначен за междинна диагностика на ученици от ІV клас при проверка на знанията след първи учебен срок. Въпросите са само с един верен отговор.
(Много лесен)
11
12
1
2 мин
05.04.2019
Тест по Математика за 6-ти клас над раздел "Дроби"
тематичен тест по Математика за Ученици от 6 клас
Тестът е тематичен над Дроби и е подходящ за всички ученици от 6-ти клас с нуждата за опресняване на своите знания от миналата година. Средно ниво на трудност - 10 задачи, само един верен отговор на въпрос.
(Труден)
10
53
1
11.04.2017
» виж всички онлайн тестове по математика

План на урок по математика за III клас

Материал № 560559, от 30 окт 2010
Свален: 1,086 пъти
Прегледан: 1,886 пъти
Предмет: Математика
Тип: План
Брой страници: 6
Брой думи: 965
Брой символи: 5,069

Потърси помощ за своята домашна:

Имаш домашна за "План на урок по математика за III клас "?
Намери бързо решение, с помощтта на потребители на Pomagalo.com:

Намери частен учител

инж. Анна Йолчева
преподава по Математика
в град Варна
с опит от  12 години
423 85

Тони Янчева
преподава по Математика
в град Попово
с опит от  11 години
35 85

виж още преподаватели...
Последно видяха материала