Големина на текста:
План-конспект
на урок по „Околен свят” за II клас
I.Тема: „Сезонни промени”
II.Вид на урока: за затвърдяване
III.Цели:
1.Образователни:
?да затвърдят основните си знания за разликите между
отделните сезони;
?да умеят да правят разлика между отделните сезони и техните
характеристики;
2.Възпитателни:
?Да се разшири представата за сезонните промени в неживата
природа;
3.Развиващи:
?да се формира умение за описание на сезонните промени по
картини.
IV.Предварителна подготовка на урока
?Предварителна подготовка на учениците: да са наблюдавали
промени в живата и неживата природа през различните сезони; да
знаят основни харктеристики на четирите сезона.
?Предварителна подготовка на учителя: фактологическа
подготовка – да знаят важни факти за промените през сезоните, да
са наясно с основни понятия като валежи, температурни разлики и
др.; методическа подготовка - план-коспект; илюстрации; разказ;
обяснение; палн на урока:
1.Промени през пролетта
2.Промени през лятото
3.Промени през есента
4.Промени през зимата
V.Ход на урока
1.Встъпителна част
- Здравейте, ученици! Облегнете се назад. Погледите в мен.
Учебниците затворени. Започва часът. За какво говорихме миналия
час? Кой иска да ми припомни? Имахте и домашно? Интересно ли
беше?
- Да-а-а.
- Радвам се. Нека да го прегледаме.
2.Встъпителна част
-Нашата родина е с много разнообразна природа. Това се дължи
на четирите ни годишни времена. Кои бяха те?
- Пролет, лято, есен, зима.
- Точно така. Кой е любимия ви и защо? Кой ще ми каже?
- Моя е лятото, защото ходим на море с мама и тати.
- Моя е зимата, защото има сняг и Коледа.
- Моя е есента, защото тогава е рожденния ми ден.
-Добре. Виждам, че главно се насочвате към подаръците. В това
няма лошо. Моя любим сезон е пролетта, защото тогава всичко се
ражда отново след дългата и студена зима и е много красиво. Ние
говорихме с вас какво се случва с природата около нас. На колко
вида разделяхме природата около нас?
- Жива и нежива.
- Коя беше живата?
- Хората и животните.
- Добре. А неживата?
- Всичко, което не е създадено от човека.
- Дай ми пример.
-Водата, въздухът, скалите, облаците, звездите.
-Точно така. В този час ще разгледаме промените в неживата
природа. Предлагам ви да решим една малка кръстословица.
-Добре се справихте. Сега запишете „работа в клас”, днешната
дата и първа точка. А тя е: Промени през пролетта. Отворете
учебника си на страница 30 и ми кажете коя от четирите картинки
отговаря на сезона пролет?
- Втората.
- Точно така. Как я позна?
- Ами по това, че дървото е цъфнало.
- Точно така. И това става само през пролетта. Друго какво
виждаш на картинката?
- Ами щъркела се е върнал от юг.
- Браво. Как се наричаха тези птици, които през есента отлитат
на юг, а се връщат през пролетта?
- Прелетни.

Това е само предварителен преглед

За да разгледате всички страници от този документ натиснете тук.
Последно свалили материала:
ДАТА ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПОТРЕБИТЕЛЯ
09 дек 2019 в 19:51 студент на 23 години от София - Нов български университет, факулетет - Бакалавърски, специалност - Психология, випуск 2020
02 дек 2019 в 18:52 студент на 37 години от Велико Търново - Св.Св. Кирил и Методий, специалност - Български и История, випуск 2017
30 окт 2019 в 14:13 ученичка на 26 години от Русе - ПГИУ "Елиас Канети", випуск 2012
06 юни 2019 в 19:01 студентка на 34 години от Стара Загора - Тракийски университет, факулетет - Педагогически факултет, специалност - Предучилищна и начална училищна педагогика, випуск 2019
06 май 2019 в 19:49 потребител на 14 години
01 май 2019 в 07:32 учител на 38 години
18 апр 2019 в 15:15 студент на 31 години от Пловдив - ПУ "Паисий Хилендарски", факулетет - Педагогически факултет, специалност - ПУП и НУП, випуск 2016
16 апр 2019 в 10:18 ученик на 22 години от Плевен - ПГ по транспорт "Проф. Цветан Лазаров", випуск 2016
14 апр 2019 в 19:55 учител на 54 години
10 апр 2019 в 16:21 в момента не учи на 41 години
 
Подобни материали
 

Дидактически принципи. Принцип на нагледност

24 апр 2010
·
265
·
5
·
587
·
335

Принципите на обучението са изходни положения, определящи дейността на учителите и характера на познавателната дейност на ученика. Дидактическите принципи: определят дейността на учителя...
 

Изящната графика в обучението по изобразително изкуство

18 ное 2007
·
348
·
5
·
1,159
·
401

Мястото на високо печатните графични техники. Имат ли място дълбоко печатния и повърхностен печат в обучението по изобразително изкуство?...
 

Речев етикет

23 мар 2011
·
150
·
5
·
708
·
312
·
1

План-конспект на урок по български език за трети клас...
 

План-конспект по изобразително изкуство

25 мар 2008
·
1,309
·
2
·
330
·
3

Тема : „Пролет е дошла”.: В общуването с природата детето обогатява своите естетически възприятия и чувства...
 

Обучение в речев етикет

25 май 2009
·
180
·
4
·
593
·
258
·
1

Речевият етикет е отличително лингвистично явление, което се реализира само в условията на общуване на отличителни ситуации...
1 2 3 4 5 » 11
 
Онлайн тестове по Педагогика
Изкуство и възпитание
изпитен тест по Педагогика за Студенти от 5 курс
Учебен тест от материала по "Изкуство и възпитание" за студенти магистри. Въпросите имат само по един верен отговор.
(Труден)
47
1
1
19 мин
03.10.2019
Изкуство и възпитание - характеристика на възпитанието чрез изкуство
тематичен тест по Педагогика за Студенти
Тестът е предназначен за студенти по ПУП или НУП. Включени са въпроси за възпитанието чрез изкуство. Всички въпроси имат само по един верен отговор.
(За отличници)
46
06.08.2019
» виж всички онлайн тестове по педагогика

Промени през различните сезони

Материал № 347141, от 29 май 2009
Свален: 465 пъти
Прегледан: 651 пъти
Качен от:
Предмет: Педагогика
Тип: Урок
Брой страници: 5
Брой думи: 566
Брой символи: 4,182

Потърси помощ за своята домашна:

Имаш домашна за "Промени през различните сезони"?
Намери бързо решение, с помощтта на потребители на Pomagalo.com:

Намери частен учител

Преслава Станева
преподава по Педагогика
в град Попово
с опит от  2 години
20

Ваня Петрова
преподава по Педагогика
в град София
с опит от  35 години
53

виж още преподаватели...
Последно видяха материала
Сродни търсения