Големина на текста:
Цели на урока:
1.Затвърдяване на езиковата структура These are
2.Въвеждане на нова лексика, свързана с частите на тялото.
Ход на урока:
1.Listen and point
Насочваме вниманието на децата към илюстрацията в учебника.
Питаме кои са героите, като по този начин припомняме изучените
вече думи: brother, his brother, baby-brother. Децата трябва да
направят предположения за това, какво правят Андрю и Мартин.
Приемаме всички версии, без да даваме правилния отговор.
Слушаме записа веднъж и питаме децата какво показва Андрю на
малкия Мартин. Ако на учениците им е трудно да отговорят, пускаме
записа още веднъж и спираме след първата фраза (This is my nose).
Повтаряме я и посочваме носа си.
Така децата с помощта на рисунките ще се ориентират какво показва
Андрю на братчето си. Отново чуваме записа, като при всяка нова
фраза, произнесена от Андрю, правим демонстрация (посочваме
очите си, устата и т.н.). Един ученик трябва да застане пред класа и
заедно повтаряме фразите от урока, като всеки път посочваме първо
себе си, а след това и ученика. Напр. This is my mouth and this is your
mouth. След това слушаме записа многократно, като караме децата
да повтарят всяка фраза. Това изпълняваме по познатия ни вече
начин – хорово, по групи и индивидуално.
2.Listen, point and repeat.
Предварително упражняваме устно новите думи, включени в това
упражнение. Посочваме отделни части на главата и назоваваме
думите. Повтаряме заедно с децата. Добре е да напишем думите и на
дъската и да ги прочетем заедно с класа. След това слушаме записа и
повтаряме след диктора, като този път децата посочват отделни
части на илюстрацията в учебника. Повтаряме това два-три пъти
докато се убедим, че децата са усвоили новата лексика.
След приключване на работа със записа може да продължим, като
посочваме част от главата на илюстрацията, а децата назовават
думата – хорово или индивидуално.
3.Game (Touch your nose).
Това е игра, която има за цел да затвърди новата лексика. Учителят
дава инструкции от типа Touch your nose/mouth и т.н., а децата
докосват съответната част от главата.
Вариант: При по-напреднали класове играта може да продължи от
самите деца – едно дете дава инструкциите, а станалите изпълняват.
4.Say “Yes” or “No”.
Това е комуникативна задача, която за цел да провери до колко
децата са усвоили новата лексика и да затвърди използването на This
is и These are.
Упражнението се изпълнява по следния начин: посочваме носа си и
казваме This is my nose; децата потвърждават Yes. This is your nose.
Посочваме очите си и казваме This is mouth. Децата отричат и казват
правилното изречение No. These are your eyes. Упражнението може
да продължи, като дете от класа посочва, а съучениците му отричат
или потвърждават.
Вариант: Задачата може да се изпълни като подвижна игра – при
грешно твърдение децата стават прави, а при вярно – остават по
местата си.
5.Listen, point and repeat
Преди да пристъпим към изпълнението на това упражнение
въвеждаме новата лексика – за останалите части на тялото: head,
hands, arms, legs, feet.
Предварително упражняваме устно новите думи. Посочваме
отделните части на тялото и назоваваме думите. Повтаряме заедно с
децата. Добре е да напишем думите на дъската и да ги прочетем
заедно с класа. Слушаме записа и повтаряме след диктора като този
път децата посочват отделните части на илюстрацията в учебника.
Повтаряме няколко пъти, докато се убедим, че децата са усвоили
лексиката. След това учителят дава инструкции от типа Touch your
head/hands и т.н., а децата докосват съответната част от тялото.
6.Read and circle.
Предварително преговаряме думите, необходими за описание на
цвета на косата и очите. Повечето от тях са вече добре известни на
децата. Трябва да обърнем внимание на blonde hair (за руса коса) и
yellow and green/yellow and brown(за пъстри очи). Трябва да накараме
няколко деца да назоват цвета на очите и косата си по модела от
учебника, напр. This is my hair. It is black. These are my eyes. They are
blue. Пристъпваме към изпълнението на упражнението, като
обясняваме на децата, че трябва да оградят само думичката, която
съответства на цвета на техните очи и коса.
7.Listen and say.
Това упражнение изисква предварително обяснение на действията,
които децата изпълняват. Преди да чуем записа, демонстрираме
Clap(пляскаме с ръце) и stamp (потропваме с крака). Редуваме двете
команди. Децата изпълняват. Повтаряме няколко пъти стихчето със
записа, като изпълняваме и действията (пляскане и тропане). След
това децата могат да го изпълнят в хор, по групи или по двойки.
Vocabulary: head, nose, mouth, eyes, ears, hair, arms, hands, legs,
feet, blonde

Това е само предварителен преглед

За да разгледате всички страници от този документ натиснете тук.

Конспект на урок по английски език

Затвърдяване на езиковата структура These are Въвеждане на нова лексика, свързана с частите на тялото.
Изпратен от:
As
на 2008-04-24
Добавен в:
Конспекти
по Английски
Статистика:
185 сваляния
виж още
 
Домашни по темата на материала
примери за сложни изречения на английски език.
добавена от bbb666 24.11.2014
0
7
3 клас тема: My school
добавена от gabchituuu_abv_bg 20.04.2013
0
21
Спешно за утре Научнопопулярен текст на английски език плюс кратко резюме
добавена от bau_mail_bg 14.01.2013
0
17
 
Онлайн тестове по Английски
Изходен тест по английски за 5-ти клас
изходен тест по Английски за Ученици от 5 клас
Примерен тест по английски език за 5 клас с включени упражнения по граматика и четене с разбиране.
(Лесен)
17
1,105
1
29.09.2011
Тест по английски език за 8. клас - изходно ниво II вариант
изходен тест по Английски за Ученици от 8 клас
Тестът е подходящ за проверка на знанията на учениците, завършващи 8. клас, но също може да се ползва и като входно ниво за 9. клас. Включени са само въпросите с избираем отговор.
(Труден)
20
635
1
30.09.2011
» виж всички онлайн тестове по английски

Конспект на урок по английски език

Материал № 136406, от 24 апр 2008
Свален: 185 пъти
Прегледан: 156 пъти
Качен от:
Предмет: Английски, Чужди езици
Тип: Конспект
Брой страници: 3
Брой думи: 489
Брой символи: 3,601

Потърси помощ за своята домашна:

Имаш домашна за "Конспект на урок по английски език"?
Намери бързо решение, с помощтта на потребители на Pomagalo.com:

Намери частен учител

Радосвета Батовска
преподава по Английски
в град Пловдив
с опит от  4 години
19

Евелина Йосифова
преподава по Английски
в град Благоевград
с опит от  1 години
37

виж още преподаватели...
Последно видяха материала
Сродни търсения