Големина на текста:
План-конспект на педагогическа ситуация по образователно
направлениеИзобразително изкуство
1. Тема: Да моделираме
2. Възрастова група: Първа
3. Образователно направление: Изобразително изкуство
4. Образоватено ядро: Доизобраителна дейност
5. Вид изобразителна дейност: Моделиране
6. Вид на педагогическата ситуация: ОС
7. Цел:
- Изследване качествата и свойствата на изобразителните материали-
моделин, пластили, глина;
- Формиране на двигателн ритъм за осъществяване на изобразителна
дейност:
- Опознаване пластичните особености на глината (пластилина);
- Манипулативни действия- късане, мачкане, слепване;
- Формиране на интерес към пластичната форма;
- Провокиране на детския познавателен интерес;
8. Задачи:
- Придобива най- общи представи за пособия и материали за моделиране, за
качества и пластични свойства на глина или пластилин, моделин (достъпен
материал за моделиране)- мекота, обем, тегло, пластичност;
- Изпълнява манипулативни действия с платичен материал върху дъска за
моделиране (мачка, откъсва, прилепва).
9. Междупредметни връзки: Околен свят.
10. Материали и пособия: Моделин и дъски за моделиране за всяко дете.
11. Методи и похвати: Разговор, беседа, демонстрация;
12. Предварителна подготовка:
На учител
Показ на учителя пред децата за
работа с моделин, дъски за
моделиране.
На децата
Представи на децата за работа с
моделин.
13. Ход на ситуацията:
Ситуационни ядраДейност на учителяДейност на детето
1. Насочване към
темата
- Деца, днес с вас ще се
запознаем с нов
материал- казва се
моделин. Някой от вас
виждал ли го е преди?
- Добре, сега ще ви
запозная с него.
- Не, не сме виждали.
2. Поставяне на
задачата и
мотивиране на
дейността чрез
поднасяне на образец
- Ето погледнете, на
тази дъска съм ви
направила някои
топчета от моделин.
Сега ще ви обясня как
се правят. Първо-
моделинът може да се
откъсва- откъсвам
малко парченце от
моделина и ето така
правя топче (прави
топче с дланите си).
Харесва ли ви?
- Добре, моделинът е
много мек материал и с
него се работи много
лесно.
- Да, харесва ни.
3. Анализ на
предстоящата дейност
- Сега пак ще ви
покажа как да работите
с моделин: откъсвате
малко парченце, след
това с ръчички правите
топче. Обаче аз ще
направя още едно
топче, и ето вижте къде
го слагам, какво се
получи?
- Точно така, когато
работим с моделин
може да правим най-
различни фигури. Ето
за това човече колко
топчета използвах?
- Точно така, сега ще ви
покажа как да си
направим пръчица. Ето
пак си откъсвам от
- Стана човече.
- Две топчета.
моделина, след това
търкам по този начин
върху дъската за
моделиране, и хоп,
какво се получи?
- Червейче, добре.
Може и червейче да
бъде.
- Хареса ли ви моята
творба?
- Стана червейче.
- Да, хареса ни.
4. Самостоятелна
работа
- Добре, хайде сега
всеки от вас да си
направи топче,
пръчица, червейче,
каквато фигурка
искате. Но внимавайте,
пазете чисто, работете
тихо. За всеки има
моделин и дъска за
моделиране.
Децата започват работа.
При нужда от помощ,
учителката помага-
показва, но с нейн
моделин. Детето само
трябва да направи
своята фигурка.
5. Обобщаваща
оценка
- Браво деца, много съм
доволна от вас.
Справихте се много
добре. Сега, за да
покажем на родителите
ви как сте се справили,
аз ще взема вашите
дъски и ще ги сложа
върху гардеробчетата.
Децата са щастливи от
работата с новия
материал.

Това е само предварителен преглед

За да разгледате всички страници от този документ натиснете тук.
Последно свалили материала:
ДАТА ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПОТРЕБИТЕЛЯ
03 дек 2020 в 22:40 потребител
03 дек 2020 в 01:27 студент на 41 години от Велико Търново - Великотърновски университет "Св.Св.Кирил и Методий", факулетет - Педагогически факултет, специалност - Предучилищна и начална училищна педагогика, випуск 2020
29 ное 2020 в 18:52 в момента не учи на 22 години
29 ное 2020 в 18:10 ученичка на 23 години от Велико Търново - СГ по икономика, випуск 2016
28 ное 2020 в 16:55 студентка от Велико Търново - Великотърновски университет "Св.Св.Кирил и Методий"
28 ное 2020 в 15:53 студентка на 31 години от Бургас - Бургаски свободен университет, факулетет - Център по икономически и управленски науки, специалност - Финанси, випуск 2012
26 ное 2020 в 01:27 студент на 36 години от Пловдив - ПУ "Паисий Хилендарски", факулетет - Филологически факултет, специалност - Психология, випуск 2020
24 ное 2020 в 13:33 потребител
21 ное 2020 в 22:42 студент на 37 години от Бургас - Бургаски университет "Проф. Асен Златаров", факулетет - Факултет по обществени науки, специалност - Предучилищна и начална училищна педагогика, випуск 2022
20 ное 2020 в 17:09 студент на 44 години от Варна - Технически университет, факулетет - Факултет по електроника, специалност - Социален мениджмънт, випуск 2015
 
Домашни по темата на материала
тема:Есенна градина"-апликиране
добавена от mariqcvetanova77 14.04.2020
0
24
Подобни материали
 

Разработка на ситуация по изобразително изкуство за детската градина

26 ное 2008
·
765
·
4
·
421
·
1,591

Програмни задачи: усъвършенстване на умението за колективно изпълнение ; активизиране на зрителната памет и умението да пресъздават чрез апликация с различни материали своите впечатления; развитие на усет към композицията...
 

Концепция на педагогическа ситуация по ИИ в детската градина

11 ное 2009
·
327
·
4
·
313
·
424
·
1

В предварителна ситуация по ОН ”Животински свят” децата са запознати с пресъздаването чрез модели на животни и техните части. Имат визуална представа за калинка...
 

План на урок по изобразително изкуство в НУ

19 мар 2010
·
1,392
·
3
·
549
·
3,121

план-конспект на урок по изобразително изкуство в началното училище на тема "Пейзаж от пластилин"...
 

План-сценарий на урок по изобразително изкуство

12 яну 2011
·
1,536
·
6
·
1,205
·
3,572

на урок по Изобразително изкуство за 3 клас 1. Тема : 2. Дата: м. март (24-та учебна седмица) 3. Вид на урока: Урок за разработване и усвояване на нови знания 4. Методически комплекс: Изобразителни материали и техники...
 

Рембрант Харменс ван Рейн

23 окт 2006
·
674
·
1
·
228
·
167
·
1

Кратко описание на живота и основните творби на холандския художник.
1 2 3 4 5 » 11
 
Онлайн тестове по Изобр. изкуство
Стилове и етапи в историята на европейското изкуство - част 1
изпитен тест по Изобр. изкуство за Студенти от 2 курс
Проект за тест на тема Стилове и етапи в историята на европейското изкуство. За историята на изкуството, специализираният език на изкуството, изобразителноизразни елементи, илюзията за пространство, композиция, художествено съдържание и форма. Тестът съдържа 45 затворени въпроса, всеки от които изисква един верен отговор.
(Лесен)
45
8
1
25 мин
26.02.2015
Тест по Изобразително изкуство за 8-ми клас
изпитен тест по Изобр. изкуство за Ученици от 8 клас
Тестът е изпитен за 8-ми клас и се фокусира върху понятията от изобразително изкуство и историята на изкуството. Съдържа 11 въпроса, всеки от които има само един верен отговор. Степента на трудност не е висока, тъй като възможните отговори са само два - А или Б.
(Лесен)
20 минути
11
62
1
1 мин
11.11.2016
» виж всички онлайн тестове по изобр. изкуство

План-конпсект на ситуация по Изобразително изкуство в I група

Материал № 1319841, от 21 май 2018
Свален: 330 пъти
Прегледан: 622 пъти
Предмет: Изобр. изкуство
Тип: План
Брой страници: 3
Брой думи: 525
Брой символи: 2,604

Потърси помощ за своята домашна:

Имаш домашна за "План-конпсект на ситуация по Изобразително изку ..."?
Намери бързо решение, с помощтта на потребители на Pomagalo.com:

Намери частен учител

Едуард Кендерян
преподава по Изобр. изкуство
в град Велико Търново
с опит от  1 години
96 1

Ваня Иванова
преподава по Изобр. изкуство
в град Варна
с опит от  2 години
100 16

виж още преподаватели...
Последно видяха материала