Големина на текста:
ПЛАН-КОНСПЕКТ
Образователно направление: Математика
Ядро: Количествени отношения
Тема: Запознаване с цифрата на числото 4
Цел: 1-Формиране на елементарно представяне на числото 4
2-Ориентиране в пространството
Задачи: - Запознаване на децата с цифрата на числото 4 и затвърдяване
на количествените представи за числото 4
-Затвърдяване уменията за поредно броене, чрез ориентация в
пространството.
Педагогическа технология: 1-Форма: педагогическа ситуация
2-методи: разказ, броилки
ХОД НА СИТУАЦИЯТА
У.- Деца, нека си изпеем песента за числата.
Д.- песен: „Почва нашата игра
математика ура.
Раз и два и раз и два
математика ура!
Първо идва единица,
двойка, тройка във редица.
Раз и два и раз и два
математика ура
А, четворката къде е?
Няма тя да закъснее.
Раз и два и раз и два
математика ура!”
У.- Деца, разбрахте ли какво занимание ще проведем днес?
Д.- Математика
У.- Днес ще се запознаем с цифрата на числото 4, и ще работим с
числата, които сме учили досега.
На една поляна в гората поникнали гъбки, кой ще излезе да ги
преброи?
Д.- Гъбките са три
У.- Да, гъбките са три.
У.- Цифрата на кое число трябва да поставим до гредичката на трите
гъбки?
Д.- три
У.- Завалял дъжд и на полянката поникнали още гъбки, кой ще излеза
да ги преброи?
Д.- гъбките са 4
У.- Кои гъбки са повече, тези преди дъжда или тези след дъжда?
Д.- Тези след дъжда.
У.- А, с колко са повече?
Д.- с 1.
У.- 1,2,3,4 са всичките гъбки поникнали след дъжда. Цифрата, на кое
число трябва да поставим?
Д.- 4
У.- Сега да разгледаме новата цифра. На какво ви прилича тя?
Д.- На обърнато столче, на недовършено прозорче.
У.- Ето я- наклонена линия, легнала линия в средата и една дълга
права линия от дясно. Кажете къде сте срещали тази цифра?
Д.- Календари, номера на коли, часовници.
У.- Хайде сега да изпишем с пръстче. С колко числото 3 е по- голямо
от числото 4.
Д.- С 1
У.- А, числото 4 с колко е по-голямо от числото 3
Д.- с 1
У.- Кой ще постави знака, който показва, че числото 4 е по-голямо от
числото 3?
Д. 4>3
Игра: Оцвети плодовете и зеленчуците
У.- Всеки ще оцвети толкова, колкото показва цифрата в началото на
колоната. Първо ще отброите и после ще оцветите.
У.- Ти, Тео защо оцвети 4 ябълки?
Д.- защото имам 4 ябълки.
У. - А, ти Клара, защо оцвети 3 круши?
Д.- защото имам 3 круши.
У.- А, сега следващата игра „Отгатни”
У.- Около цифрите са наредени предмети. Оградете еднаквите и ги
свържете с числото за техния брой
У.- защо свърза борчетата и ябълките с числото 2?
Д.- Защото борчетата са две и ябълките са две.
У.- А, ти защо свърза топката и къщичката с 1?
Д.- защото къщичката е една и топката е една.

Това е само предварителен преглед

За да разгледате всички страници от този документ натиснете тук.
Последно свалили материала:
ДАТА ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПОТРЕБИТЕЛЯ
02 дек 2021 в 06:44 ученичка на 25 години от Враца - СОУ "Козма Тричков", випуск 2014
 
Подобни материали
 

Курсова работа по висша математика

23 фев 2009
·
926
·
9
·
238
·
1,854
·
3
·
2

Курсова работа по висша математика, състояща се от 32 задачи. Задачите са свъзани с аналитична геометрия, линейна алгебра и математическо оптимиране
 

Задачи по математика

15 мар 2007
·
2,065
·
4
·
120
·
1,538
·
1
·
14

Кое е най-голямото цяло число, което е решение на двете неравенства.....?
 

Задачи за контролна работа по математика

10 юни 2007
·
1,214
·
1
·
153
·
1,423
·
7

Задачи за контролна работа по математика за 9 клас.....
 

Задачи по Висша Математика

20 дек 2007
·
3,621
·
8
·
194
·
1,897
·
1
·
3
·

Задачи по математика - производни на основните елементарни функции.
 

Задачи от второ Математическо Састезание

24 фев 2007
·
738
·
4
·
174
·
451
·
1
·
3

Това са задачи от Коледно състезание по математика, заедно с отговорите.
1 2 3 4 5 » 11
 
Онлайн тестове по Математика
Междинен тест по математика за 7-ми клас (за края на срока)
междинен тест по Математика за Ученици от 7 клас
Обхваща материал, изучаван през първи учебен срок на 7-ми клас. Съдържа 20 задачи, всяка от които има само един верен отговор.
Тестът е изготвен от:
Радка Кънчева преподавател
(Труден)
20
32
1
4 мин
04.10.2016
Тест по Математика за 6-ти клас над раздел "Дроби"
тематичен тест по Математика за Ученици от 6 клас
Тестът е тематичен над Дроби и е подходящ за всички ученици от 6-ти клас с нуждата за опресняване на своите знания от миналата година. Средно ниво на трудност - 10 задачи, само един верен отговор на въпрос.
(Труден)
10
53
1
11.04.2017
» виж всички онлайн тестове по математика

План-конспект по Математика - запознаване с цифрата на числото 4

Материал № 1313397, от 26 мар 2018
Свален: 265 пъти
Прегледан: 520 пъти
Предмет: Математика
Тип: План
Брой страници: 4
Брой думи: 411
Брой символи: 2,338

Потърси помощ за своята домашна:

Имаш домашна за "План-конспект по Математика - запознаване с циф ..."?
Намери бързо решение, с помощтта на потребители на Pomagalo.com:

Намери частен учител


Розалия Стефанова
преподава по
в град Варна
2

виж още преподаватели...
Последно видяха материала