Големина на текста:
ЮГОЗАПАДЕН УНИВЕРСИТЕТНЕОФИТ РИЛСКИ
ФАКУЛТЕТ ПО ПЕДАГОГИКА
БЛАГОЕВГРАД
ПЛАН-КОНСПЕКТ
НА ДЪРЖАВЕН ПРАКТИКО-
ПРИЛОЖЕН ИЗПИТ НА УРОК
ПО МАТЕМАТИКА
ИЗГОТВИЛ:СМИЛЯНА СЕКУЛОВА ПРОВЕРИЛ:
СПЕЦ. НУПЧЕ, ІV КУРС
ФН 12200321076
Място на провеждане- 6 СУИван Вазов“, гр. Благоевград.
Клас-III “Б”.
Тема-Урок 25 „Намиране на неизвестно умаляемо
Тип на урока-нови знания.
Програмни средства-Математика 3 клас, издателствоБулвест
2000”.
Цели на урока:
А) Образователни- въз основа на връзката между събиране и изваждане
да се придобият знания за намиране на неизвестно умаляемо;
затвърдяване на знания и умения при действие събиране и изваждане;
затвърдяване на умения за решаване на текстови задачи и текстови
задачи с помощта на чертеж.
Б) Възпитателни-формиране на точност при извършване на определни
математически операции; красиво изписване на цифри и знаци.
В) Развиващи-развитие на мисленето и неговите качества- гъвкавост,
рационалност; развитие на наблюдателност и логическо мислене.
Методи на обучение-упражнение, беседа, работа с учебник,
аналитико-синтетичен метод, аналогия, интуиция.
Нагледни средства и дидактически материали-дървесни листа,
изработени от хартия; чертеж на бяла дъска; геометрични
фигури(квадрат, правоъгълник, триъгълник, кръг), изработени от хартия
в различен цвят.
Ход на урока:
/Преди началото на урока по математика съм се подготвила
технически като съм съставила план-конспект по темата на урока и
имам ясна представа как ще изглежда учебната дъска пред учениците.
На десния разтвор от нея съм нарисувала дърво, чиито листа са от
хартия, а в тях са изписани цифри,отговор на числените изразите под
него.Те ще са очертани с прекъсната линия. Дървото ще играе основна
роля в задача 1, която не е от учебника. На лявата част от средната
дъска, в горния ъгъл ще има нарисувани облачета с числени изрази, а под
тях дъждовни капки с наименованията на числата при действие събира
и действие изваждане. Под тях ще бъде позиционирана задача 3, която
въвежда новите знания представени от числови изрази с неизвестно
число, отбелязано с празно квадратче. Дясната половина от средната
дъска е заета от две текстови задачи, едната от които е от учебника.
Оставено е място за съкратен запис на първата текстова задача от
учебника. Към втората текстова задача има чертеж и съкратен запис.
На десният разтвор на дъската ще има начертан правоъгълник,
разделен на четири колони и четири реда. В някои от получените
квадратчета ще има геометрични фигури, а една част от тях ще
липсват. Тези, които ще липсват ще бъдат разпръснати в страни./
Учител: Добро утро ученици!
Ученици: Добро утро госпожице Секулова!
Учител: Има ли отсъстващи ученици този час?
Дежурни ученици: Няма госпожице. Всички са в час!
Учител: Тогава се пригответе за работа!. Искам всички излишни
материали да се приберат под чина или в раниците. Извадете учебниците и
тетрадките по математика отгоре на чина, но не ги отваряйте сега.
Обичате ли гатанки?
Ученици: Да!
Учител: Ще ви прочета една, а вие се опитайте да я отгатнете!
Пък аз ора полята.
Зова на труд децата.
Обичам плодовете.
Събличам лесовете.
Не чувам птича песен.
Наричате ме?
ЕСЕН

Това е само предварителен преглед

За да разгледате всички страници от този документ натиснете тук.

План-конспект на държавен практико-приложен изпит

План-конспект на държавен практико-приложен изпит на урок по математика за трети клас. Тема на урока: „Намиране на неизвестно умаляемо”. Оценен с отличен!...
Изпратен от:
susence
на 2017-11-08
Добавен в:
Планове
по Математика
Статистика:
1 сваляния
виж още
Материалът се намира в следните категории:
Планове по Математика за Студенти бакалавър несваляни с 11 - 20 страници Авторски
 
Домашни по темата на материала
План конспект на урок по математикиа за 3 клас
добавена от nadejdaefron 16.10.2019
1
12
Подобни материали
 

Упражнения по математика върху рационални числа

15 мар 2007
·
1,177
·
6
·
207
·
996
·
1
·

Задачи по математика за 7 клас върху рационални числа.
 

Комбинаторика - урок, задачи и отговори

22 юни 2008
·
756
·
8
·
857
·
1,238
·
1

Урок по комбинаторика (главно за 10. клас, но може да се използва и от по-големи).
 

Функция - урок по математика

01 авг 2007
·
462
·
5
·
622
·
160

Ако означим с х страната на един квадрат, а с у лицето му, знаем, че съществува зависимостта у = х2, в която на х бихме могли да даваме произволни положителни стойности, а лицето у изчисляваме от горното равенство.
 

Текстови задачи за 4 клас

08 дек 2010
·
688
·
34
·
3,754
·
3,273
·
8
·

В помощ на учениците от начален етап при решаването на различни по вид текстови задачи. Дадени са условието, анализа за решаването и решението на всяка задача....
 

Текстови задачи по математика

15 мар 2007
·
1,000
·
2
·
275
·
248
·
2

Два автобуса тръгват от една и съща начална спирка и се движат по различни маршрути. Единият отива до крайната си спирка и се връща за 45 минути, а другият – за 60 мин.
« 1 2 3 4 5 6 »
 
Онлайн тестове по Математика
Тест по математика за 7-ми клас върху раздел "Уравнения"
тематичен тест по Математика за Ученици от 7 клас
Тестът съдържа 10 въпроса. Всеки въпрос e с по един верен отговор. Предназначен е за ученици от 7-ми клас и се фокусира върху раздел "Уравнения".
(Лесен)
10
85
1
11.10.2016
Тест по Математика за 7-ми клас на тема "Неравенства в триъгълник"
тематичен тест по Математика за Ученици от 7 клас
Тестът съдържа 10 въпроса със 4 предполагаеми отговора като всеки въпрос има един верен отговор. Предназначен е за ученици от 7-ми клас.
(Лесен)
10
18
1
1 мин
22.08.2018
» виж всички онлайн тестове по математика

План-конспект на държавен практико-приложен изпит

Материал № 1297565, от 08 ное 2017
Свален: 1 пъти
Прегледан: 392 пъти
Предмет: Математика
Тип: План
Брой страници: 13
Брой думи: 1,376
Брой символи: 7,515
Цена: 10.00 лв. Закупи материала
Докладвай
Намери частен учител

Мира Александрова
преподава по Математика
в град София
с опит от  14 години
2

Мая Иванова
преподава по Математика
в град София
с опит от  5 години
13

виж още преподаватели...
Последно видяха материала
Сродни търсения