Ирина Димитрова
преподава по Музика
в град Варна
Големина на текста:
ШУ “Епископ Константин Преславски“
Педагогически факултет
План-конспект
на урок по музика
за втори клас на тема
„Второкласник“ (Б. Карадимчев)
Издателство Булвест 2000
Генчо Гайтанджиев
Мария Попова
Пенка Младенова
Изготвил:Елица Димитрова Димитрова
Специалност: ПНУП-ИПНО
МК 109
Фак.№: 1542744101
Проверил:……………
Варна
2016г.
Тема: „Второкласник“ (Б. Карадимчев)
Вид на урока: За нови знания
Задачи: възприемане на нова песен „Второкласник“
Запознаване с нови музикални термини: тембър, хор, солист
Цели:
?Затвърждаване на вече учени песни, правилно и точно
възпроизвеждане на нова песен.
?Вярно и ритмично свирене с детски музикални инструменти.
?Разширяване на музикалния опит на децата.
?Мотивиране на интерес към музиката и заниманията с нея
?Знание за музикалните инструменти; определяне темпото и характера
на музиката.
Ход на урока
У.: Добър ден, ученици!
Деца: Добър ден!
У.: По физическо възпитание играете на една игра. Тя се нарича щафетна. Кой ще
ни припомни как се играе щафетна игра?
Д.: ……(Детето обяснява правилата на играта.)
У.: Днес ще играем на нея, но по друг, по-интересен начин. Музикален. Но преди
да започнем трябва да познаете коя песен ще чуете сега.
Слуша се песента „Първокласно“.
Децата разпознават песента. Запяват я.
След като си я припомнят се дават инструкциите на играта. Едно от децата
започва да пее, останалите внимателно слушат. Пеещото дете докосва по рамото
този, който трябва да продължи и т.н.
У.: Браво! Справихте се чудесно!
А сега, ще ви прочета текста на една нова песен. Опитайте се да откриете какво
е общото между текста на песента, която изпяхте и новата песен.
Д: Общото е, че отново се говори за училище, но този път е за втори клас.
У.: Добре. Затворете си очите. Отпуснете се добре и внимателно слушайте
мелодията на новата песен, която ще засвиря на пианото.
След като учителката изсвирва песента пита учениците:
Позната ли ви е тази мелодия?
Д.: Да. Това е мелодията на песента „Първокласно“.
У.: Прави сте. Двете песни са с една и съща мелодия.
Кой според вас се е постарал повече композиторът или текстописецът?
Д.: Текстописецът, защото е написал два различни текста, а мелодията е една и
съща
У.: Отворете учебника на стр. 3. Нека прочетем текста заедно и да запеем
песента.
(След изпяването.)
У.: Днес ще направим нещо много интересно с вас. Ще свирим на детски
музикални инструменти. Как се наричат хората, които свирят на музикален
инструмент?
Д.: Музиканти.
У.: А хората, които пеят?
Д.: Певци.
У.: А можете ли да ми кажете как се нарича група от хора, които пеят заедно?
Д.: Хор.
У.: Добре. Сега един по-сложен въпрос. Как се нарича човек, който пее сам?
Д.: (Не знаят)
У.: Нарича се „солист“. Повторете думата, за да я запомните!
Сега ще ви разделя на музиканти и хористи, а този когото докосна по рамото ще
бъде солист и ще трябва да продължи да пее сам, докато не дам знак на хора да
се включи в песента. Трябва да внимавате много.
Можете ли да познаете музикалните инструменти, които са в ръцете ми?
Д: Барабан, маракаси, триангал.
У.: Прекрасни сте. Погледне към дъската. Това е схема, модел, по който ще
свирят инструментите.
- Барабанът свири само на първо време (учителката показва)
- Маракасите свирят на двете времена (учителката показва)

Това е само предварителен преглед

За да разгледате всички страници от този документ натиснете тук.

План-конспект на урок по Музика за втори клас

План-конспект на урок по музика за втори клас на тема "Второкласник" (Б. Карадимчев). Запознаване с нови музикални термини: тембър, хор, солист...
Изпратен от:
Elitsa Dimitrova
на 2017-03-27
Добавен в:
Планове
по Музика
Статистика:
463 сваляния
виж още
 
Домашни по темата на материала
план конспект ВЪЛКЪТ И СЕДМТТЕ КОЗЛЕТА
добавена от karakasheva.ta 19.05.2019
1
23
Подобни материали
 

План - конспект на урок по музика

14 дек 2008
·
1,107
·
11
·
1,157
·
1,710
·
14

Задачи: 1.Приобщаване към българския фолклор 2.Разширяване представите за неравноделен тривременен метрум 3.Двигателно отразяване на ръченица 4.Емоционална удовлетвореност от ситуацията 5.Синхрон между движение и мелодия ...
 

План- конспект на урока по музика за III група ДГ

17 юни 2007
·
792
·
3
·
130
·
9
·
1

I.Тема: Пеене на песните •„ Кукуряче” – възприемане. •„ Мартенички” – затвърждаване. •„ Искам мамо” – емоционално и артистично изпълнение.
 

Педагогическа ситуация

07 май 2009
·
1,030
·
7
·
810
·
1,834
·
18
·
2

Урок по музика във ІІ група на детската градина...
 

Оркестри /симфонични жанрове/

06 яну 2007
·
292
·
2
·
169
·
148
·
1

Съдържа описания,характеристики и нещо повече за симфоничните жанрове.
 

План – конспект на урок по музика за 3 клас

14 дек 2010
·
757
·
3
·
472
·
1,457
·
2

Тема: “Електрическа китара” Вид на урока: за нови знания Задачи: 1. Образователни : - запозаване с музикалния инструмент електрическа китара - разпознаване на тембъра на електрическата китара - развитие на музикални способности :...
1 2 3 4 5 »
 
Онлайн тестове по Музика
Тест по музика за 7-ми клас
изходен тест по Музика за Ученици от 7 клас
Изходен тест по музика за 7-ми клас. Въпросите имат само един верен отговор.
(Лесен)
10
207
1
14.02.2013
Тест по музика за 7-ми клас
изпитен тест по Музика за Ученици от 7 клас
Тест по музика, предназначен за ученици от 7 клас. Всички въпроси имат само един верен отговор.
(Лесен)
20
243
1
25.02.2013
» виж всички онлайн тестове по музика

План-конспект на урок по Музика за втори клас

Материал № 1279272, от 27 мар 2017
Свален: 463 пъти
Прегледан: 655 пъти
Предмет: Музика
Тип: План
Брой страници: 5
Брой думи: 640
Брой символи: 3,586

Потърси помощ за своята домашна:

Имаш домашна за "План-конспект на урок по Музика за втори клас"?
Намери бързо решение, с помощтта на потребители на Pomagalo.com:

Намери частен учител

Борислав Борисов
преподава по Музика
в град Пловдив
с опит от  5 години
1 80 5

Ирина Димитрова
преподава по Музика
в град Варна
с опит от  30 години
31 5

виж още преподаватели...
Последно видяха материала
Сродни търсения