
ЮЗУ“НЕОФИТ РИЛСКИ“-БЛАГОЕВГАД
ФАКУЛТЕТ ПО ПЕДАГОГИКА
ПЛАН-КОНСПЕКТ ПО БЕЛ ЗА 3-ти А
КЛАС СУ“МЕТОДИЙ ДРАГИНОВ“
с.ДРАГИНОВО
Изготвил:Снежана Перчинкова Проверил:Проф.А.Манова
№13200322008,ПНУП

ТЕМА : Прилагателно име.Обобщение
ЦЕЛИ НА УРОКА :
-Да се обощят и систематизират знанията за прилагателно
име , получени в трети клас
-Да се формулират умения за приложение на тези знания в
речта на учениците.
ЗАДАЧИ НА УРОКА :
ОБРАЗОВАТЕЛНИ:
-Цялостно представа за изученото в трети клас
-Затвърдяване на правописни знания и умения
ВЪЗПИТАТЕЛНИ :
-Привличане на учениците към съзнателно участие в учебния
процес
РАЗВИВАЩИ :
-Осмисляне на граматическото значение на степенуваните
форми на правописа
-Затвърдяване на уменията за степенуване и приложението на
правописните правила
МЕТОДИ :
-беседа , разровор ,обяснетие

ХОД НА УРОКА
Проверка на домашната работа. Започват преговор на
предишния урок , докъто госпожата подписва домашната работа.
Предишния час са правили самостоятелна работа ,госпожата
казва , че не е имало работа в ,която да няма грешка.
У : Ученици , за какво говорихме предишния час ? Какъв ни беше
урока?
Д : Предишния час говорихме за прилагателните имена и по-
точно за степенуване на прилагателните имена.
У : След сепенуването , за какво говорихме?
Д : Правопис и правоговор на прилагателните имена.
У : Този час ще направим обобщение на това, което сме научили ,
и затова искам да сте съсредоточени и внимателни.
У : Запишете темата на днешния урок.“Прилагателно име .
Обобщение.“С какво започва всеки обобщителен урок?
Д : С езиков кът.
У : Искам някой да го прочете бавно и внимателно.
Ученик прочита езиковия кът.
У : Преминаваме към упражненията.
Дете прочита първото упражнение.
У : Дайте пример.
Д : Красив- по-красив,най-красив.
У : Какъв знак поставяме между тях ?