Големина на текста:
План конспект на педагогическа ситуация
ОН: Математика
Ядро: Пространсвени отношения
Тема: „Пред, зад. Ден и нощ.”
Водещи цели:
1.Ориентиране на детето спрямо собственото си тяло в
пространството.
2.Формиране на елементарни времеви представиразпознаване на ден
и нощ.
Очаквани резултати:
1.Детето определя мястото на обекта (играчка) спрямо себе си.
2.Детето познава основните направления и посокипред/зад,
горе/долу; разпознава ден и нощ.
Ключови думи: ден и нощ, пред/зад;
Форма: ЗРС
Методи: беседа, демонстрация, игри;
Средства: таблоДен и нощ”, оперативен материал, топка, слънце и луна от
картон;
Ход на ситуацията
Въвеждането в темата осъществявам, чрез героите Слънчо и Луна (които са
направени от картон).
-Слънчо и Луната се нуждаят от помощ и молят децата да им
помогнат. Слънцето и Луната незнаят, кога да изгреяткогато е
тъмно или когато е светло.
-Пред децата съм поставила демонстрационното таблоДен и нощ”, с
моя помощ и от децата помагаме на Слънцето и Луната да застанат на
правилното място на картинките.
-При частта :Ден” – децата разказват по какво са познали, че това е
картинкатаДен”.
У: Деца, защо е ден? Какво правят децата от таблото?
-Мотивирам ги да използват терминитегоре”, „долу”, „пред”, „зад”;
Д: Ден е защото е светло, слънцето грее, децата отиват на детска
градиназакусват, играят.....
Правим обощение.
У: Деца, а Луната къде трябва да застане?
Д: На втората картинка, където е нощта, луната грее, има звезди, кучето
и котето спят, детето в леглото спи.
У: Деца, а къде спи кучето?
Д: Кучето спи вътре в кошницата.
У: А, котетата, къде спят?
Д: Едното спи вътре в панера, а другото е вън от панера.
У: Чудесно се справихте деца! Браво!
Следват игри:
1.„Ден и нощ” – Правила: Когато поставя пред децата Слънцето, те
започват да играят, подскачат. Когато покажа Лунатадецата
поставят ръчичките си от едната страна на лицето и затварят очички.
Изиграваме я няколко пъти, като при показа на Слънцето казвам ден,
при показа на Луната казвам нощ.
2.„ Къде се намира топката?”
Правила на играта: На дете давам топка и по моя команда децата
поставят топкатадолупред крачетата; горенад главичката; зад
гръбчето; отпред, пред коремчето;
След всяка инструкция децата извършват необходимото действие, за да
придвижат топката, аз правя преценка за верността на изпълнение.
-Следва самостоятелна работа по масичките. Всяко дете има пред себе
си картинка. Трябва да открият дали е ден или нощ и да поставят
съответно слънце или луна.
Накрая на ситуацията поздравявам децата, че са се справили чудесно.
За награда им поставям по едно стикерче на слънце. Пожелавам им да са
винаги усмихнати като слънцето.

Това е само предварителен преглед

За да разгледате всички страници от този документ натиснете тук.
Последно свалили материала:
ДАТА ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПОТРЕБИТЕЛЯ
25 яну 2020 в 14:24 родител на 45 години от Благоевград
20 яну 2020 в 09:39 потребител на 13 години
19 яну 2020 в 19:56 учител на 39 години от София
19 яну 2020 в 16:38 учител на 35 години
18 яну 2020 в 14:30 студент на 41 години от Велико Търново - Великотърновски университет "Св.Св.Кирил и Методий", факулетет - Педагогически факултет, специалност - Предучилищна и начална училищна педагогика, випуск 2021
17 яну 2020 в 12:45 учител
11 яну 2020 в 15:09 учител на 56 години
06 яну 2020 в 17:35 учител
05 яну 2020 в 16:35 ученик на 25 години от Пазарджик - ЕГ "Б. Брехт", випуск 2014
23 дек 2019 в 14:09 студент на 23 години от Банско - Колеж по туризъм, факулетет - фса, специалност - Бизнес администрация, випуск 2019
 
Домашни по темата на материала
Задача по математика от сборника на Коала 6
добавена от aneliika.lqvova 29.12.2018
1
4
Подобни материали
 

Педагогическа ситуация

13 апр 2009
·
441
·
5
·
286
·
722
·
2

Изработване на проект по педагогическа ситуация.
 

Теория на игрите

22 ное 2009
·
494
·
17
·
3,589
·
533
·
1

Теорията на игрите придобива голяма популярност през 50-те години на миналия век. Основите на теорията на игрите се поставят през 1944 г. в Принстън с издаването на монографията "теория на игрите и икономическото поведение"...
 

Планиметрия

09 ное 2010
·
20
·
6
·
518
·
114

Признак- две страни от единия триъгълник са съответно пропорционални на две страни от другия триъгълник, а ъглите между тях са равни. Признак- трите страни на единия триъгълник са съответно пропорционални на трите страни от другия триъгълник...
 
Онлайн тестове по Математика
Тест по математика за IV-ти клас
междинен тест по Математика за Ученици от 4 клас
Тестът е предназначен за междинна диагностика на ученици от ІV клас при проверка на знанията след първи учебен срок. Въпросите са само с един верен отговор.
(Много лесен)
11
6
1
3 мин
05.04.2019
Национално външно оценяване в ІV клас по математика
изходен тест по Математика за Ученици от 4 клас
Тест на Министерството на образованието и науката, даден за Национално външно оценяване в ІV клас по математика на 10 май 2019 г. Включени са само въпросите с избираем отговор. Всеки въпрос има само един верен отговор.
(Много лесен)
16
4
3
9 мин
21.11.2019
» виж всички онлайн тестове по математика

План-конспект на педагогическа ситуация по Матеатика на тема "Пред, зад. Ден и нощ”

Материал № 1241952, от 24 май 2016
Свален: 445 пъти
Прегледан: 488 пъти
Предмет: Математика
Тип: План
Брой страници: 2
Брой думи: 377
Брой символи: 2,066

Потърси помощ за своята домашна:

Имаш домашна за "План-конспект на педагогическа ситуация по Мате ..."?
Намери бързо решение, с помощтта на потребители на Pomagalo.com:

Намери частен учител

Мира Александрова
преподава по Математика
в град София
с опит от  14 години
15

Рада Стоянова Любенова-Янева
преподава по Математика
в град Пловдив
с опит от  17 години
26

виж още преподаватели...
Последно видяха материала
Сродни търсения