Големина на текста:
ПЕДАГОГИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ
Катедра :ТЕХНОЛОГИЧНО ОБУЧЕНИЕ, ПРОФЕСИОНАЛНО
ОБРАЗОВАНИЕ И ПРЕДУЧИЛИЩНА И НАЧАЛНА УЧИЛИЩНА
ПЕДАГОГИКА
План Конспект
ТЕМА: Планинитеихората
Учебник по човекът и общество
Издателство :. „ ”Просвета
Авторски колектив: Мария Манева, Мария Радева, Милка Русинчовска-Мандова
Изготвил: Проверил :
Шумен
2015
I. TEMA : Планините ихората
II. ОБОБЩЕНА ТЕМА :Движение и енергия.
Очаквани резултати: 1. Описва най-големите планини в България и сравня вавърхов те
им.
2 Открива избрани планини на картата и посочва най-висо ките им върхове.
3 Разбира значението на природните богатства в планините за живота на хората
4 Назовава трудови дейности, свърза ни с особеностите на природата в планините.
III. Ядро на съдържанието:Човекът и неговата среда
IV. Стандарт:Определа значението на някой природни дадености (вода ,почва, и др. ) за
живота на хоратя
V. Тип на урока : Урок за нови знания
VI. Цели на урока :1 . Образователни -Да се изгради представа за разнообразната
побвърхнина на България
Да се изгдадят умения за описва не и сравняване на
планините в България
Да се усвоят умения за назовава не на избрани
плани и най-високите им върхове с помоща на
картата.
?
2.Възпитателни -Да се затвърдят знанията за зависимостта между
особеностите на природната среда и труда на
хората.
Да се обогати представата за красотата народната
природа .
3.РазвиващиДа се усъвършенства умението за работа с карта.
Да се доразвият уменията за сравня ване.
VII. МЕТОДИ: 1. Словесен : - беседа
?устно изложениеобяснение
2. Нагледеннаблюдение;
?демонстрация;
3.Практически -
4.Игрови- игра
VIII. ПЛАН НА УРОКА:
IX.Разпределение на дъската.
Планинитеихората
1 Какво наричаме планина
2 Високите планини в България
3
Непознати думи :Земно притегляне ; сили;
Домашна работа :От
УТ на страница 12
отговор на 3 те
въпроса за Триене и
безопасност
X. Ход на урока :
1.П : Добър ден , уеници . Казвам се г-жа Петрова и днес аз ще преподам новия урок в часа по
Човек и природа. Извадете си учебника , учебната тетрадка , тертадка за работа в клас и
химикал и гума .
У : Добър ден !
2.П : От предния час сте научили какви форми има земната повърхност . Нека да си
припомним , какви бяха те ?А това ше направим като проверим домашната работа , която
трябваше да подготвите за днес.
П: Нека видим правилно ли сте попълнили раличните части на земната повърхност . ( има
снимана картата и с помоща на проектор се вижда на дъската и мога да популня с маркер на
дъската полето на осветеното празно място от проектора ).Оставям за последно връх и
планина.
П: Наближава сезона зима , както и една от любимите ви ваканцииЗимната нали така
У : ДА
П: А какво ще правите през зимната ваканция ?
У:........ Ще ходим на ски ..............
П:Я това е много интересно и къде ше ходите на ски , предблока или на село ?
У :На Боровец
П : А къде се намира Боровец , какво място е ?
У: Планински курорт.
П : А има ли и други хора там
У : Да много
П : Каза че е в планински курорт , в коя планина се намира ?
У : Не
П : Намира се в Планината Рила , но тя не е единствената планина е България .
3.
П: Днес ще ви запозная с планините в нашата родина , и какво могат да правят хората там .
Има хора които не ходят само на ски зимата , но и живеят там . Запишете си заглавие на урока
ПЛАНИНИТЕ И ХОРАТ
4.П: Нека първо обаче да уточним какво точно ще наричаме планина .
Slide 1
П: Планина наричаме :Висока форма на земната повържност . Планината има връх или
върховетова е най- високата точка на планината и БИЛО найгорната част на
планината( посочвам на снимката от презентацията ) Я да видим сега какви планини ше
открием на карта на България , за да ги познаваме . Знаете ли че Иван, който ше ходи на
Боровец , ше посети всъшност и най високата планина в България- това беше ?
ИВАН : Рила
П :Браво запомнил си , а ето имената и на другите планини в Отечеството ни .
.
П : Браво , много сте наблюдателни .Това е пример за количество приложена сила . Ако му
въздействам с малко сила , бутна го леко топчето ще спре на поблизко растояние , ако му
приложа поголяма сила то ще отиде по далече . Всяка сила има големина . Нека сега отново
бутна топчето .( бутвам го в различна посока ) . Какво се случи?
У : Търкулна се различна посока .
П : Точно така , това показва , че силите освен големина имат и посока.Запишете точка втора
Големина и посока на силите. Отворете си учебника на стр 22 . Погледнете картината най
отдолу .Какво е нарисувано .
У Момче , което вдига раница и щенгист , вдигащ щанга /

Това е само предварителен преглед

За да разгледате всички страници от този документ натиснете тук.

Планините и хората

План-конспект на урок по Човекът и обществото. Урокът е за трети клас...
Изпратен от:
Ivalina Petrova
на 2016-01-02
Добавен в:
Уроци
по Човекът и обществото
Статистика:
116 сваляния
виж още
 
 
Онлайн тестове по Човекът и обществото
Човекът и обществото - НВО за 2017 г.
изходен тест по Човекът и обществото за Ученици от 4 клас
Тестът е за Националното външно оценяване в IV-ти клас на Министерството на науката и образованието от 16 май 2017 г. Всички включени въпроси са само с един верен отговор.
(Много лесен)
19
2
1
4 мин
10.05.2019
Тест по Човекът и обществото
класно тест по Човекът и обществото за Ученици от 3 клас
Примерен тест за 3 клас по "Човекът и обществото". Всеки въпрос има само един верен отговор.
(Много лесен)
9
5
1
1 мин
15.11.2019
» виж всички онлайн тестове по човекът и обществото

Планините и хората

Материал № 1214169, от 02 яну 2016
Свален: 116 пъти
Прегледан: 152 пъти
Предмет: Човекът и обществото
Тип: Урок
Брой страници: 7
Брой думи: 1,701
Брой символи: 9,126

Потърси помощ за своята домашна:

Имаш домашна за "Планините и хората"?
Намери бързо решение, с помощтта на потребители на Pomagalo.com:

Намери частен учител

Евелина Владимирова
преподава по Човекът и обществото
в град София
с опит от  2 години
34

Ралица Василева
преподава по Човекът и обществото
в град Варна
с опит от  26 години
130

виж още преподаватели...
Последно видяха материала