Калин Ангелов
преподава по Математика
в град Враца
Големина на текста:
ШУМЕНСКИ УНИВЕРСИТЕТ
ЕПИСКОП КОНСТАНТИН ПРЕСЛАВСКИ
Педагогически факултет
на регламентирана педагогическа ситуация по математика
– II група
на тема:
Толкова-колкото, повече, по-малко
Изготвила:Проверил:
Айлин Сунаева Васвиевадоц. д-р Н. Павлова
Ф. 01056
1.Образователно направление: Математика
2.Тема на математическо занятие: Толкова-колкото, повече, по-малко
3.Вид на педагогическа ситуация: регламентирана
4.Ядро: Количествени отношения
5.Цели:
-Формиране на елементарни представи за количествени отношения;
-Овладяване на практически способи за сравняване на количества.
6.Задачи:
-Овладяване на умения за групиране на предмети по два признака (вид
и цвят);
-Сериация на предмети по два признака.
7.Методи: наблюдение, демонстрация, беседа, игра, самостоятелна
работа
8.Средства: песен; нагледни материалимагнитно табло, играчки
(катерички, зайчета, момичета, момчета); предварително изработени
есенни листенца, цветни моливи.
9.Ход на ситуацията:
Добър ден, деца. Аз съм г-жа Сунаева. Зная, че много обичате гатанки,
затова ще ви кажа една:
В дърво като кълвача
от клон на клон подскача.
Но птица то не е,
ни скакалец поне.
Какво е, ми кажете,
добре си помислете!
Що е то? (катеричка)
Ето я и нашата катеричка заедно с нейните другарчета. Тръгнали те на
разходка в гората, за да играят на криеница. След това при тях дошли и
зайчета. Зайчетата помолили катеричките да ги включат в играта.
Сега да видим дали за всяка катеричка има зайче (свързване). Какво
виждаме децаче катеричките са повече от зайчетата, а зайчетата са по-
малко от катеричките.
Започнала игратаКриеницаи едната катеричка се скрила зад едно дърво.
Хайде да видим колко са останали катеричкитедали за всяка катеричка
има зайче.
Установяваме, че катеричките са толкова, колкото са зайчетата, т.е те са
поравно.
А сега да видим какво се е случило с децата от ДГБрезичка“. Докато
момчетата отивали в детската градина, по пътя срещнали момичетата от
същата градина.
Да видим дали за всяко момче има момиче.
Установяваме, че момчетата са толкова, колкото са момичетата, т.е те са
поравно.
По пътя срещнали още едно момче. Колко са станали момчетата?
Момчетата са повече от момичетата, а момичетата са по-малко от
момчетата.
Много добре се справихте със задачата, деца.
А деца, я ми кажете кой сезон сме сега? (Есен)
Какви са цветовете на листата на дърветата през есента? (жълти, оранжеви,
кафяви, червени)
Да, точно така, деца! А сега със вас ще изиграем една игра. Тя се казва
Есенни листа“. Както виждате на земята има килим от есенни листа. Ще ви
пусна една песен и докато слушате песента искам всяко момче от групата
да събере по едно оранжево листо, а всяко момичепо едно жълто.
Готови ли сте, деца? Момичетата да застанат в една редица, всяко момче да
застане зад едно момиче. Има ли за всяко момче момиче? (Не)
Това означава, че момчетата в тази група са повече от момичетата, а
момичетата са по-малко от момчетата.
Благодаря ви, деца! Сега си седнете на работните маси.
(Раздавам работни листи)
Какво е нарисувал художникът? (катерички и дървета)
Какви групи откриваме на тази рисунка? (групата на катеричките и групата
на дърветата)
Какво има на дърветатаосвен листа и хралупа.
А знаете ли какво означава хралупа? – това е къщичката на катеричката.
Има ли за всяка катеричка дърво? Свържете! (Има)

Това е само предварителен преглед

За да разгледате всички страници от този документ натиснете тук.

Ситуация по математика

План-конспект по математика в ДГ на тема "Повече, по-малко, колкото толкова"...
Изпратен от:
Aylin Sunaewa
на 2015-05-06
Добавен в:
Планове
по Математика
Статистика:
272 сваляния
виж още
 
Домашни по темата на материала
Числото 7 и цифрата 7
добавена от dilbe_1986 07.01.2016
1
95
 
Онлайн тестове по Математика
Математика
изпитен тест по Математика за Студенти от 2 курс
Тест за студенти - магистри, ПНУП. Всички въпроси са с един верен отговор.
(Лесен)
29
12
1
7 мин
25.09.2019
Тест по Математика за 6-ти клас над раздел "Дроби"
тематичен тест по Математика за Ученици от 6 клас
Тестът е тематичен над Дроби и е подходящ за всички ученици от 6-ти клас с нуждата за опресняване на своите знания от миналата година. Средно ниво на трудност - 10 задачи, само един верен отговор на въпрос.
(Труден)
10
49
1
1 мин
11.04.2017
» виж всички онлайн тестове по математика

Ситуация по математика

Материал № 1177334, от 06 май 2015
Свален: 272 пъти
Прегледан: 469 пъти
Предмет: Математика
Тип: План
Брой страници: 4
Брой думи: 570
Брой символи: 2,968

Потърси помощ за своята домашна:

Имаш домашна за "Ситуация по математика "?
Намери бързо решение, с помощтта на потребители на Pomagalo.com:

Намери частен учител

Рада Стоянова Любенова-Янева
преподава по Математика
в град Пловдив
с опит от  17 години
28

Калин Ангелов
преподава по Математика
в град Враца
с опит от  12 години
17

виж още преподаватели...
Последно видяха материала