Големина на текста:
План-конспект
на урок по Български език
за 4 клас
Дата: 25.03.2014г
Тема:Наречие
Вид на урока: За затвърдяване
Цел на урока: Затвърдяване на понятието наречие,разграничаване на
наречието като част на речта.
Задачи:
-откриване на наречия;
-определяне вида на наречията.
-степенуване на наречия;
-употребяване на наречия в речта.
Методи на работа:беседа,упражнение
Дата: 25.03.2014г.
Форми на работа: индивидуална и колективна
ХОД НА УРОКА
Основни
компоненти на
урока
Дейност на учителя Дейности на
учениците
Забележки
1. Организация на
класа за работа
-Поздрав.-Клас стани,клас
мирно.
2. Актуализация
на опорните
знания и минал
опит
-Миналия час по български език
Вие учихте за наречията.
-Кой ще ми какже какво е
наречие?
-Точно така,наречието е дума,
с която поясняваме сказуемото.
-Вие знаете,че има различни
видове наречия.
-Кои са те и с кои въпроси ги
откриваме?
.
-Наречието е
дума,която
пояснява
сказуемото.
-Видовете наречия
са: за място
( Къде?);
За време ( Кога?);
-Наречието изменя ли се по род
и число?
-Наречието не се изменя по род
и число.
Проверка на домашната работа.
За начин ( Как?)
За количество
( Колко?)
-Не.
3. Съобщаване
на темата.
Мотивация
-Отворете си учебните тетрадки
на страница 52.
-Днес ще се упражняваме върху
наречията.
4.
Затвърдяване
на ЗУН
-Кой ще чете първото
упражнение?
-хайде всеки самостоятелно да
подчертае наречията в текста.
-След това да препише по
двойки антонимите.
-Върху 2 упражнение ще
работим заедно.
Трябва да зачертаете
наречията ,които не са на
мястото си и да ги препишете в
колонката с наречия от същия
вид.
Учителката и учениците
обсъждат кое наречие от кой вид
е и с кой въпрос се открива.
-Преди да преминем към 3
упражнение,да си припомним
нещо.
-Миналия час,научихте,че
наречията могат да се
степенуват.
За да степенуваме наречие
използваме частиците по- и най-
Когато всички са
готови един от
учениците казва
кои наречия е
подчертал и
излиза на дъската
да напише
антонимите по
двойки.
-Степените са три,спомняте ли
си кои бяха те?
-Да,браво.
-Всеки самостоятелно д аработи
върху третото упражнение и
след това ще чуя няколко
мнения.
-Камелия,чети упражнение 4.
Прочетет текста ,обмислете кое
наречие къде ще поставите,не
бързайте да пишете.
-Преминаваме към 5
упражнение.
-Запомнете правописа на
наречията и съставете с тях
изречение.
-Хайде прочете си наречията и
запомнете правописа им,за да не
допускате грешки.
-Съставете с тях изречениия и ги
запишете в учебните си
тетрадки.
-Упражнение 6,Ивайло
чети.
Учителката и учениците заедно
работят по 7 упражнение.
Ако остане време се работи
върху някои от упражненията от
Езикови задачи за 4 клас.
Положителна
степен,сравнителн
а степен и
превъзходна
степен.
Четат текста.
Един ученик чете
първото
изречение,друг
второто и
коментират кое
наречие е най-
подходящо да се
постави на
определеното
място.
Съставят
изречения.
Четат
изреченията,които
са съставили.
Ивайло
чете,свързва
наречията по
двойки.
Останалите
слушат и записват.

Това е само предварителен преглед

За да разгледате всички страници от този документ натиснете тук.
Последно свалили материала:
ДАТА ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПОТРЕБИТЕЛЯ
23 юни 2020 в 12:46 учител на 50 години от Мездра
15 юни 2020 в 16:24 студент на 28 години от София - Европейски колеж по икономика и управление - София, специалност - Бизнес администрация, випуск 2014
14 юни 2020 в 12:20 студент на 40 години от Враца - ВТУ "Св. Св.Кирил и Методий", факулетет - Филиал Враца, специалност - ПНУП, випуск 2020
11 юни 2020 в 15:51 студент на 39 години от Варна - ШУ "Епископ Константин Преславски" - гр.Варна, факулетет - Педагогически факултет, специалност - Иновации в началното образование, випуск 2020
11 юни 2020 в 15:25 студент на 31 години от Плевен - Педагогически колеж към ВУ "Св.Св.Кирил и Методий", факулетет - Педагогика, специалност - НУП, випуск 2018
 
Подобни материали
 

Българската граматика в таблици и схеми за прогимназисти

10 ное 2006
·
3,884
·
3
·
763
·
1,837
·
10

Българската граматика в таблици и схеми за прогимназисти.
 

Как да пишем правилно

25 окт 2006
·
2,979
·
7
·
1,135
·
539
·
1
·
16

Урок на тема как да пишем правилно.........................
 

Залог. Причастие. Деепричастие

28 фев 2008
·
895
·
10
·
649
·
825
·
11

Залог. Причастие. Деепричастие - кога се ипорзват и как се образуват.
 

Работно дефиниране на понятието дума

19 ное 2008
·
30
·
3
·
597
·
45

Работно дефиниране на понятието дума. Всяка дума като единица от речниковия състав на езика означава нещо, има някакво значение за членовете на обществото, което си служи с този език. При устната реч значението на думата се носи от отделен звук...
 

Морфологичен анализ

23 окт 2009
·
1,060
·
15
·
2,099
·
4,405
·
3
·
4
·

1.Нощта беше влажна и мрачна и браилските улици пустееха. нощта – същ. нар. име, ж. р., ед. ч., членувано, с веществено значение...
1 2 3 4 5 » 11
 
Онлайн тестове по Български език
Синтаксис
тематичен тест по Български език за Ученици от 7 клас
Тест по български език за 7-ми клас. Включва въпроси, които проверяват знанията на учениците по синтаксис. Всеки въпрос има само един верен отговор.
(Труден)
18
8
1
11 мин
06.08.2019
Звукови промени и текст
тематичен тест по Български език за Ученици от 6 клас
Тест за проверка на знания и умения, усвоени от учениците. Всеки въпрос има само един верен отговор.
(Лесен)
12
10
1
10 мин
09.08.2019
» виж всички онлайн тестове по български език

Наречие - урок по Български език за 4-ти клас

Материал № 1168563, от 30 мар 2015
Свален: 811 пъти
Прегледан: 1,143 пъти
Предмет: Български език
Тип: План
Брой страници: 4
Брой думи: 482
Брой символи: 2,614

Потърси помощ за своята домашна:

Имаш домашна за "Наречие - урок по Български език за 4-ти клас "?
Намери бързо решение, с помощтта на потребители на Pomagalo.com:

Намери частен учител

Ирен Кълвачева
преподава по Български език
в град Пловдив
с опит от  2 години
68 5

Ралица Тодорова Матеева
преподава по Български език
в град Русе
с опит от  4 години
89 5

виж още преподаватели...
Последно видяха материала