Големина на текста:
Планконспект
на урок по околен свят
за 2 клас
Тема: Промени в живата природа през сезоните
Вид на урока: За нови знания
Ядро: Природата около нас
Цел: Да се разкрият знания за промени, настъпващи в живата
природа, в резултат от сезонните промени, настъпващи в неживата
природа.
Задачи:
1. Учениците да осъзнаят връзката живанежива природа;
2. Учениците да описват промени в растителния и животинския
свят през всеки сезон;
3. Учениците описват дейности на хората през различните сезони.
Методи:
-Беседа, работа по учебника, работа в УТ, самостоятелна
работа, интерактивни методипрезентация.
Междупредметни връзки:
- БЕЛ, изобразително изкуство, музика.
Ход на урока:
Актуализация
- Добро утро, ученици! Готови ли сте за часа по околен свят?
Добре! Кой ще ми каже за какво говорихме в предния час?
За промените в неживата природа през сезоните.
-Точно така! Нека си припомним кои са сезоните и кой сезон кои
месеци включва. Чудесно! /пускам 1 слайдкои са подходящите
за сезона изображения?/ Хайде сега кой иска да ни каже какви
промени настъпват в неживата природа през пролетта? /отговарят/
Добре! Да обобщим! Какви промени настъпват през лятото?
/отговарят/ А есента? А зимата? Добре! /назовават промените,
допълваме, обсъждаме / /1 - 9 слайд от презентацията/ Добре!
Чудесно!
Основна част
- А, дали промените в неживата природа през различните сезони
влияят по някакъв начин на живата природа, ще научим този час.
Запищете в тетрадките си датата, работа в клас и заглавието на
днешния урок : Промени в живата природа през сезоните.
-Отворете учебника на стр. 54.Хайде да прочетем писмото на Иво.
Кой ще прочете първи абзац? Другите следят в учебника.
Достатъчно! Втори абзац. Трети. /10, 11, 12 слайд /
- Какво разбрахте от писмото на Иво? За какво пише той?
- За сезоните. Майка му харесва пролетта, защото всичко се
събужда от сън.
- Добре! Какво друго?
- Татко му харесва есента, защото тогава се събират плодовете.
- Добре! А Иво какво мисли за сезоните?
- Той ги харесва всичките, защото може да играе на воля.
- Добре! А за кой сезон не се споменава в писмото?
- Лятото.
- И още?
- Зимата!
- Браво!Точно така! А на картината кой есенен плод събира
бащата?
- Грозде!
- Добре! Чудесно! Да преминем към писмото на Лена. Тя е
изобразила сезоните и с музика. Ще я чуем и нея. Кой ще започне
с първия абзац? Чети…. Добре! Нека да проследим какви промени
настъпват в живата природа през пролетта /13, 14, 15, 16 слайд /.
Какво разбрахме за промените през пролетта в живата природа?
/учениците казват / Какво се случва с растенията, животните и
каква е дейността на хората? Влияят ли промените в неживата
природа върху живата? /обсъждаме /
- Добре! Хайде, кой ще чете втори абзац от писмото на Лена?
Добре! Достатъчно! Нека да проследим какви промени настъпват
в живата природа през лятото. /17, 18, 19 слайд / Какво
разбрахме? Какво се случва през лятото с растенията, животните

Това е само предварителен преглед

За да разгледате всички страници от този документ натиснете тук.
Последно свалили материала:
ДАТА ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПОТРЕБИТЕЛЯ
28 мар 2020 в 22:48 студент на 47 години от Велико Търново - Св.Св. Кирил и Методий, випуск 2021
28 мар 2020 в 13:01 студентка на 22 години от Благоевград - Югозападен университет "Неофит Рилски", факулетет - Предучилищна и начална педагогика, специалност - ПНУП, випуск 2020
27 мар 2020 в 12:54 студент на 31 години от Добрич - Педагогически колеж към ШУ "Епископ Константин Преславски", факулетет - Колеж - Добрич, специалност - ПУПЧЕ, випуск 2019
25 мар 2020 в 22:05 в момента не учи на 31 години
22 мар 2020 в 16:06 потребител
22 мар 2020 в 15:44 студентка на 25 години от Благоевград - Югозападен университет "Неофит Рилски", факулетет - Педагогически, специалност - Начална училищна педагогика и чужд език, випуск 2020
22 мар 2020 в 08:39 потребител на 40 години
21 мар 2020 в 23:51 ученик на 23 години от Ямбол - Гимназия "Васил Левски", випуск 2016
20 мар 2020 в 16:06 студент на 30 години от Бургас - Бургаски свободен университет, факулетет - Център по хуманитарни науки, специалност - ПНУП, випуск 2019
 
Домашни по темата на материала
план-конспект на урок по Околен свят "Промени в природата
добавена от svetoslav.slavov.1614 10.05.2015
0
153
СВойства и употреба на веществата и телата по човек и природа за 4 клас
добавена от nasi67 22.09.2019
2
9
 
Онлайн тестове по Човекът и природата
Изходящ контрол по "Човекът и природата" - 5. клас
изходен тест по Човекът и природата за Ученици от 5 клас
Тестът е за проверяване на знания и умения на учениците в пети клас. Въпросите са по теми от учебното съдържание и само два от тях имат повече от един верен отговор.
(Лесен)
28
9
1
8 мин
22.10.2019
Човекът и природата - външно оценяване 2017 г.
изходен тест по Човекът и природата за Ученици от 4 клас
Тестът е даван от МОН на 15 май 2017 г. за външно оценяване на учениците от 4 клас по предмета "Човекът и природата". Включени са въпроси с един верен отговор и само един с множествен отговор.
(Много лесен)
19
2
1
12 мин
05.08.2019
» виж всички онлайн тестове по човекът и природата

План-конспект на урок по Околен свят за 2-ри клас

Материал № 1168224, от 29 мар 2015
Свален: 972 пъти
Прегледан: 1,471 пъти
Предмет: Човекът и природата
Тип: План
Брой страници: 5
Брой думи: 677
Брой символи: 3,730

Потърси помощ за своята домашна:

Имаш домашна за "План-конспект на урок по Околен свят за 2-ри клас"?
Намери бързо решение, с помощтта на потребители на Pomagalo.com:

Последно видяха материала