Големина на текста:
Планконспект
на обучаваща педагогическа ситуация по образователно направление
,,Български език и литература’’
ОУ ,,Патриарх Евтимий’’
IV подготвителна група
I.Възрастова група: четвърта група
II.Времетраене: 30 мин.
III. Тема: Игра с картини, думи и звукове
IV. Вид на организационната форма: Задължителна регламентирана форма
V.Цел: Усъвършенстване на уменията за звуков анализ(фонемна осъзнатост)
VI.Образователни задачи:
-Правилно произнасяне и слухово диференциране на по-трудни
звукове(ж,ш)
-Формулиране на умения за звуков (фонемен) анализ на 3-4-звукови думи.
-Разпознаване на печатните букви на звуковете.
VII.Очаквани резултати:
-Знания- Демонстрира диференцирана представа за съгласните звукове ж-
ш
-Успешно асоциира звуковете ж, ш с печатните им букви на картинната
азбука
-Умения- Умее да открива по картинки думи, съдържащи определен
звук(свързва картинките ако думата съдържа звук ж или ш).
-Умее да определя броя на поредността на звуковете в 3-4- звукови
думи(по нагледни опори и модели).
-Отношения- Разпознава и назовава печатни букви (Жж и Шш).
VIII. Методи, похвати и средства: беседа, въпроси и отговори
IX.Предварителна подготовка:
-На учителя подготвя нагледни материали / снимки на предмети и
животни със звук Ж и Ш, модели на думи за звуков анализ, плик с писмо/
-На децата-
X.Ход на педагогическата ситуация:
Етапи на
педагогическо
взаимодействие
Дейност на учителяДейност на децатаЗабележки
1. Насочване
към
предстоящата
речева дейност
Добър ден, деца!
Като идвах към училището
днес срещнах един ученик от
първи клас.
Той ми каза, че знае, че вие
скоро също ще бъдете първи
клас и ми даде едно писмо,
което е адресирано до вас.
Сега ще го отворя, за да видим
какво пише.
Скъпи, бъдещи първокласници
от полудневна група на ОУ
Патриарх Евтимий“, пише ви
първокласник от същото
училище. Аз и мои приятели
от класа сме ви подготвили
няколко задачи, които ще ви
помогнат, когато станете
първи клас и няма да ви е
трудно. Ние вярваме, че вие
сте много умни и ще се
справите с всички задачи.
Успех!!!
Първата задача е:
Изпращаме ви няколко
изображения на животни и
предмети. Вие трябва да
отгатнете чрез тях с кои
звукове ще се запознаете в
днешното занимание.
Шапка Жаба
Пушек Художник
Круша Ножица
Изваждам от писмото лист, на
който са изображенията.
Справихте се много добре с
първата задача. Сега да видим
какво друго са ни подготвили
първокласниците.
Бъдещи първокласници
слушайте внимателно
условието на следващата
задача.
Поставете в гардеробчето
нещата, в чиито имана
чувате звук ш.
Изваждам друг лист от
писмото, на който има
гардеробче и около него има
други изображения и го
поставям на дъската.
Браво на вас, справихте се
отлично и с тази задача.
Остана да видим каква е
последната задача.
Последната задача, която сме
ви подготвили е следната:
Изпращаме ви няколко думи
със звукове Ж и Ш, в които
вие трябва да откриете къде
им е мястото и да отбележите
със синя точка.
П О Ж А Р Н А
Ж И Р А Ф
К О Ш Е Р
Децата излизат и със
стрелка посочват
предметите към
гардероба, в които има
звук Ш

Това е само предварителен преглед

За да разгледате всички страници от този документ натиснете тук.
Последно свалили материала:
ДАТА ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПОТРЕБИТЕЛЯ
14 юли 2019 в 15:32 студент на 39 години от Русе - Русенски университет "Ангел Кънчев", факулетет - Природни науки и образование, специалност - Предучилищна, начална и училищна педагогика, випуск 2019
24 юни 2019 в 13:53 учител на 40 години
06 юни 2019 в 08:42 студентка от Русе - Русенски университет "Ангел Кънчев", факулетет - Педагогически факултет, випуск 2008
05 юни 2019 в 22:39 в момента не учи на 35 години
04 юни 2019 в 16:34 родител на 38 години от София
31 май 2019 в 11:51 студент на 29 години от София - СУ "Св. Климент Охридски", факулетет - Факултет по начална и предучилищна педагогика, випуск 2019
30 май 2019 в 21:49 студент на 24 години от Бургас - Бургаски свободен университет, факулетет - Център по хуманитарни науки, специалност - ПНУП, випуск 2020
 
Подобни материали
 

Разработка на урок за подготвителна група 3, план конспект по български език

09 май 2012
·
950
·
15
·
1,784
·
1,640

Образователно направление: български език. Образователно ядро: фонемика. Тематичен блок: "Моят род". Тема: моето семейство. Книга за детето "Вълшебства от думи"...
 
Онлайн тестове по Български език
Класна работа № 2 - изходно ниво
изходен тест по Български език за Ученици от 5 клас
Тестови въпроси по български език и литература, предназначени за проверка на знанията на учениците в края на втория учебен срок. Всички въпроси имат само един верен отговор.
(Лесен)
20
1
1
10 мин
12.06.2019
Местоимения
тематичен тест по Български език за Ученици от 7 клас
Тестът проверява знанията върху местоименията, както и правилната им употреба. Може да се използва и за подготовка за НВО. Всички въпроси са само с един верен отговор.
(Лесен)
19
6
2
4 мин
10.05.2019
» виж всички онлайн тестове по български език

Игри с картини, думи и звукове - ж и ш

Материал № 1166296, от 21 мар 2015
Свален: 583 пъти
Прегледан: 803 пъти
Предмет: Български език
Тип: План
Брой страници: 7
Брой думи: 938
Брой символи: 5,100

Потърси помощ за своята домашна:

Имаш домашна за "Игри с картини, думи и звукове - ж и ш"?
Намери бързо решение, с помощтта на потребители на Pomagalo.com:

Намери частен учител

Росица Георгиева
преподава по Български език
в град София
с опит от  5 години
41

Анелия Севова
преподава по Български език
в град Стара Загора
с опит от  3 години
52

виж още преподаватели...
Последно видяха материала
Сродни търсения