Големина на текста:
Протокол
За наблюдение
на урок по Човек и общество
3б клас на ОУ “Кирил Христов“
г-жа Мирчева
Изготвил: Проверил:
Станимира Маринова проф.Ц.Каснакова
ПНУП, IVкурс,фак.221 ас.М.Делчев
Стара Загора 2014
Тракийски университет – Стара Загора
Педагогически факултет
Издание:1.0
Вид на документа:
Оперативен документ
№ на документа:
7.5.1 _OD_1.2.11_PF
В сила
от:
26.04.2012г.
План - конспект
Страниц
а:
1 от 4
Тема на урока:Двубоят между България и Византия.
Вид на урока:Комбиниран
Цели на урока:
Да се въведат знания за:
състоянието на държавата и обществото след смъртта на цар Симеон;
живота и делото на св. Иван Рилски;
личността на цар Самуил и неговата роля като български владетел в
борбата за защита независимостта на Българското царство;
Охрид и Рилския манастир
Основни понятия: манастир, икона, светец, данъци, книжовност,еретик
Предварителна подготовка на учителя: Осмисляне на урока,
подготвяне на нагледни материали
Използвани методи и похвати: беседа, устно изложение на учебния
материал, презентация.
Форма на учебната работа: фронтална
Ход на урока
Поздрав!
Часа започна с кръстословица, която беше начертана на дъската.
Учителката задаваше въпросите, а учениците отговаряха и попълваха
кръстословицата.
У-л:Кой е основател на българската държава?
Д: Хан Аспарух
Следва беседа.
У-л: Каква важна битка е имало през 917г?
Д: Битката при р.Ахелой.
У-л:Задава трети въпрос.
Д: Хан Крум.
У-л: Кой наричаме строителя?
Д: Хан Омуртаг.
Следва беседа - Възстановява опожарена Плиска. Сключва се 30 годишен
мирен договор.
У-л: Златен век имаме при?
Д: Цар Симеон
Беседа заЗлатния век“ (кратко припомняне)
У-л: Кажете името на човека основал Охридската школа.
Д: Климент Охридски
У-л:Прочетете, какво получихте на кръстословицата?
Д: Самуил
У-л: В нашия клас има две момчета, които носят това хубаво име Самуил.
У-л: В днешния урок ще видим какво още се случило след Златния век.
Днес ще научите кой сяда на престола след Симеон.
Д: Петър
У-л: Запишете си в малките тетрадки. Двубоят между България и Византия.
У-л: Като пиша двубой за какво ли се разказва?
Д: За битки.
У-л: Ние научихме за цар Симеон Велики. Какво е направил той?
Д: Разширил границите на България на три морета.
У-л: Точно така. След смъртта на Симеон на престола седнал втория му син
цар Петър.
За разлика от баща му, който бил много амбициозен , но неговия син бил по
миролюбив. И знаете ли какво е направил?
Предложил мир.Бил сключен отново тридесет годишен мирен договор.
Знаете ли как са се сключвали тези договори?
Женили са се. Цар Петър се е оженил за внучката на византийския
император. Тя се е казвала Мария, но при подписването на договора
прибавя и името Ирина.

Това е само предварителен преглед

За да разгледате всички страници от този документ натиснете тук.
Последно свалили материала:
ДАТА ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПОТРЕБИТЕЛЯ
06 фев 2020 в 17:49 потребител
02 фев 2020 в 21:43 студент на 38 години от Стара Загора - Тракийски университет, факулетет - Пидагогически факултет, специалност - Предучилищна и начална училищна педагогика, випуск 2020
31 яну 2020 в 14:49 студент на 22 години от Стара Загора - Тракийски университет, факулетет - Педагогически факултет, специалност - ПНУП, випуск 2017
22 яну 2020 в 18:07 студент на 39 години от Велико Търново - Великотърновски университет "Св.Св.Кирил и Методий", факулетет - Педагогически факултет, специалност - Предучилищна и начална училищна педагогика, випуск 2020
02 яну 2020 в 14:03 студентка на 31 години от Пловдив - ПУ "Паисий Хилендарски", факулетет - Педагогически факултет, специалност - Предучилищна и начална училищна педагогика, випуск 2017
20 дек 2019 в 09:48 студентка на 28 години от София - УНСС, факулетет - Управление и администрация, специалност - Публична администрация, випуск 2015
14 дек 2019 в 07:52 студентка на 34 години от Пловдив - ПУ "Паисий Хилендарски", випуск 2009
05 дек 2019 в 17:32 родител на 22 години
30 ное 2019 в 15:18 студентка на 39 години от Пловдив - ПУ "Паисий Хилендарски", факулетет - Педагогически факултет, специалност - Предучилищна и начална училищна педагогика, випуск 2019
29 ное 2019 в 20:46 в момента не учи на 49 години от Варна
 
 
Онлайн тестове по Човекът и обществото
Изходно ниво - Човекът и обществото - 4. клас
изходен тест по Човекът и обществото за Ученици от 4 клас
Теста е предназначен за ученици, обучаващи се по новата учебна програма. Всички въпроси имат само един верен отговор.
(Лесен)
15
2
1
1 мин
07.02.2020
Тест по Човекът и обществото
класно тест по Човекът и обществото за Ученици от 3 клас
Примерен тест за 3 клас по "Човекът и обществото". Всеки въпрос има само един верен отговор.
(Много лесен)
9
6
1
1 мин
15.11.2019
» виж всички онлайн тестове по човекът и обществото

Протокол за наблюдение на урок по Човек и общество за 3-ти клас

Материал № 1142971, от 05 яну 2015
Свален: 167 пъти
Прегледан: 311 пъти
Предмет: Човекът и обществото
Тип: Протокол
Брой страници: 5
Брой думи: 645
Брой символи: 3,757

Потърси помощ за своята домашна:

Имаш домашна за "Протокол за наблюдение на урок по Човек и общес ..."?
Намери бързо решение, с помощтта на потребители на Pomagalo.com:

Последно видяха материала