Големина на текста:
ПРОГРАМА ЗА ЛОГОПЕДИЧНО ЗАНЯТИЕ
Тема: Автоматизация на „С” в цяла дума.
Диагноза: Дислалия
Име: Денислав
Възраст: 7 г.
1. Цели:
- Корекционни
- Образователни - формиране на увереност, самоконтрол и целенасоченост на
вниманието
2. Задачи:
- Развитие на фонематичен слух
- Усъвършенстване на артикулационния праксис
- Развитие на мисленето
- Обогатяване на активния и пасивния речник
3. Очаквани резултати:
- подобрение на произношението на звук „С”в цяла дума.
ХОД НА ЗАНЯТИЕТО
I Емоционална нагласа
- Здравей, аз се казвам Стилияна и днес ще работим заедно с теб. Ще се опитаме да ни е
забавно и интересно.
II Повтаряне на срички
Са, со, се, си, ис, ас, ос, ес, сас, сос, сес, сис, аса, осо, есе, иси
- Чудесно! Много съм доволна от теб!
III Фонематичен слух
- Отдели картинките с животни, които имат звук [С] върху картончето с буквата, а върху
празното картонче постави тези, в които няма звук [С]
Слон, кон, гъсеница, гъска, коте, костенурка, кос, магаре, коза, змия, лисица, лъв,
лястовица, лос, крава, бухал, опоссум, морско конче, риба.
- Браво! Справи се страхотно!
IV Повтаряне на думи.
- Сега аз ще ти казвам думички, а ти ще ги повтаряш след мен:
есен песен десен весело интересен
пасе лесен десет кисело насекомо
осем тесен месен вкусно Косе-Босе
хасе весел прасе пресен Кума Лиса
- Отлично!
VI Звуков анализ.
- Сега ще ти казвам думички, а ти определи мястото но звук [С] в думите ( в началото,
вътре или в края на думата е звука?)
Сак,оса, коса, тиксо, ласо, месо, такса, вакса, сокол, сода, сопа, слон, бас, мас, сос, клас,
сто, стол, вест, мести, днес, стълба, спирка, теннис, масло, расло, пръст .
- И този път се справи страхотно със задачата!
VII Повтаряне на срички и думи и преминаване към изречения.
- Сега отново ще повторим някои от сричките и думичките и след това ще преминем на
повтаряне на изречения. Готов ли си? Да започваме.
Се, са, си, сас, със, сос, сол, бос, кос, сако, клас, носи, седем, прасе, листа, есен,
пасевесел, стаята.
1. Агнето пасе трева.
2. Баба и дядо гледат прасе.
3. Децата тичат боси из пясъка.
4. Написах си урока в клас.
5. Мама носи къси панталони.
6. Чета приказката за седемте джуджета.
7. Листата се люлеят по дърветата.
8. Есента е много красива.
9. В стаята се вдигна прахоляк.
10. Ани е весело дете.
VIII: Разказ по картинки: Приказката за Косе- Босе.
- Браво!
- Много съм доволна от теб! Ти днес се справи страхотно със всички задачи! Благодаря
ти, че работи с мен!

Това е само предварителен преглед

За да разгледате всички страници от този документ натиснете тук.

Логопедично занятие

Автоматизация на „С” в средата на думата. Тема: Постановка на звук „С”. Цел: Постановка на звук „С”. Задачи: Ориентация във фонемния строеж на езика. Усъвършенстване на артикулационния праксис...
Изпратен от:
Stiliqna Dimitrova Ilieva
на 2014-05-13
Добавен в:
Планове
по Специална педагогика
Статистика:
322 сваляния
виж още
 
Подобни материали
 

Интеграция на деца със слухови нарушения

12 май 2011
·
128
·
11
·
1,735
·
207

Масовото училище се превръща в училище за всички и става символ на социалното приемане на тези деца. Интегрираното обучение не е само преместване от специалното в масовото училище...
 
Онлайн тестове по Специална педагогика
Училищно законодателство
изходен тест по Специална педагогика за Студенти от 2 курс
Теста съдържа въпроси по учебника на Пенка Костова - ''Училищно законодателство''. Той е за студенти 2-ри курс, специалност ''Социална педагогика''...
(Труден)
20
106
1
3 мин
15.11.2011
» виж всички онлайн тестове по специална педагогика

Логопедично занятие

Материал № 1100692, от 13 май 2014
Свален: 322 пъти
Прегледан: 308 пъти
Предмет: Специална педагогика, Педагогика
Тип: План
Брой страници: 2
Брой думи: 352
Брой символи: 1,830

Потърси помощ за своята домашна:

Имаш домашна за "Логопедично занятие"?
Намери бързо решение, с помощтта на потребители на Pomagalo.com:

Намери частен учител

Стойка Митева
преподава по Специална педагогика
в град Хасково
с опит от  7 години
38

виж още преподаватели...
Последно видяха материала
Сродни търсения