Големина на текста:
ПЛАН-КОНСПЕКТ
По ОКОЛЕН СВЯТ
За Втори клас
1.Тема: Природни бедствия и злополуки
2.Цели:
-Да продължи изграждането на начални умения за справянето в критични
ситуации
-Да се разширят представите за възможни природни бедствия и да се усвоят
правилата за безопасно поведение
-Да се усвоят знания затова как да постъпи и към кого да се обърне детето, ако
изпадне в опасна за здравето ситуация
3. Очаквани резултати:
-Познава природни бедствия и такива, причинени от човека и има подходящо
Поведение
-Познава опасностите, които крие играта с огън, отровни и взривоопасни
материали,електрически ток, къпане в непознати водоеми,общуване с непознати
Лица и др.
4. Представи и понятия:
-нови-земетресения, пожар, наводнение, буря
-за разширяване и затвърдяване-полиция, пожарна,бърза помощ
5.Междупредметни връзки:
-български език и литература-развитие на комуникативни умения
-домашен бит и техника-безопасно боравене с инструменти и електроуреди
6.Дидактически средства и материали:
-учебник, учебна тетрадка, табла,видеоматериали, звукозапис на аварийни
сигнали, опаковки от отровни препарати за домакинството и селското
стопанство
Параметри на взаимодействие между педагога и учениците в условията на
ситуацията:
Параметри на
ситуацията
Дейност на учителяДейност на децатаМетоди на
взаимодействие и
дейностни похвати
на сътрудничество
1.Актуализация на
знанията от
предходната тема
-Ученици, Кой ще
ми каже за какво
обсъждахме
миналия час с вас?
Кажи, Владко.
Точно така. И кой
накратко ще
припомни на
останалите си
съученици кои са
Няколко деца
вдигат ръка.
Миналия час си
говорехме за
опасностите на
улицата.
Опасностите по
улиците са
Беседа
2. Съобщаване на
новата тема.
опасностите по
улиците? Катя?
Трябва внимателно
да пресичаме
винаги по
пешеходна
светлина и когато
светофарът свети ,
кой цвят, ученици?
Когато пресичаме
улица без оначения,
трябва да се
ог;еждаме винаги
много добре, и ако
няма превозно
средство чак тогава
преминаваме
внимателно.
Ученици, според
вас трябва ли да се
играе на улицата
или да се гоним по
тротоарите,
например?
Точно така. Винаги
внимавайте. Това са
правила за
безопасност, които
трябва да помните.
Днес също така ще
говорим за
опасностите, които
ни заобикалят. Но
ще обсъждаме
опасностите, които
крие природата.
Нека с вас прочетем
писмата в учебника.
Кой иска да прочете
първото писмо,
адресирано до
Лена. Хайде ти,
Красимир.
Деца, какво
усетихте когато
свързани с това да
спазваме правилата
за движение. Ако не
ги спазваме, може
да претърпим
злополука.
Зелено-групов
отговор
Не, не трябва. Не е
безопасно. Може да
стане злополука.
Няколко деца
вдигат ръка.
Детето прочита
писмото.
Обяснение
чухте писмото на
Иво до Лена? Да,
страшно е ,
наистина.
Земетресението е
бедствие, което
взима жертви.
Затова е много
важно да се знаят
правилата за
безопасно реагиане,
ако някога ни се
случи и на нас.?
Какво друго пише
Иво на Лена?
Александър?
Точно така са се
развили събитията.
Много е важно да
не губим
самообладание, и да
се предадем на
паниката. Трябва да
мислим какво е
нужно да направим,
за да се спасим, по
време на
земетресение.
Погледнете
следните
изображения на
таблото. Това са
местата, които
трябва да
тъсите,ако има
земетресение.Не
бива да бягаме по
стълбте веднага,
защото те са най-
слабото място в
сградата. Трябва да
застанем под
рамката на вратата,
близо до стена , там
Изпитах страх-
отговори Милена.
Всички деца много
са се притеснили,
даже и учителката,
те са застанали до
стената, по време на
земетресението и
после са излезли
навън като са се
отдалечили от
сградата.
Обяснение
Децата разглеждат
изображенията на
таблото.

Това е само предварителен преглед

За да разгледате всички страници от този документ натиснете тук.

План-конспект по околен свят за втори клас на тема "Природни бедствия и злополуки"

Да продължи изграждането на начални умения за справянето в критични ситуации, да се разширят представите за възможни природни бедствия и да се усвоят правилата за безопасно поведение...
Изпратен от:
Сълзица Капкова
на 2014-01-20
Добавен в:
Планове
по Човекът и природата
Статистика:
447 сваляния
виж още
 
Домашни по темата на материала
план-конспект на урок по Околен свят "Промени в природата
добавена от svetoslav.slavov.1614 10.05.2015
0
155
Подобни материали
 

Природни бедствия

28 ное 2011
·
243
·
29
·
1,122
·
418

Природното бедствие е природно явление, неподлежащо на контрол от човека, което води до значителни човешки и/или материални загуби. Типични примери за природни бедствия са вулканичните...
 

Растителнa клетка

20 сеп 2010
·
16
·
4
·
951
·
26

При водораслите започва появата на пъврвични тъкани, които не са крайно специализирани и диференцирани. Истинските тъкани (същинските) възникват в онзи еволюционен момент, когато растенията напускат водната среда и се адаптират към живот на сушата...
 
Онлайн тестове по Човекът и природата
Какво знам за човекът и природата?
входен тест по Човекът и природата за Ученици от 5 клас
Проверка на входящите знания в 5-ти клас върху изучения материал по "Човекът и природата" в 4. клас. Всички въпроси са само с един верен отговор.
(Лесен)
22
54
1
4 мин
19.08.2019
Изходящ контрол по "Човекът и природата" - 5. клас
изходен тест по Човекът и природата за Ученици от 5 клас
Тестът е за проверяване на знания и умения на учениците в пети клас. Въпросите са по теми от учебното съдържание и само два от тях имат повече от един верен отговор.
(Лесен)
28
9
1
8 мин
22.10.2019
» виж всички онлайн тестове по човекът и природата

План-конспект по околен свят за втори клас на тема "Природни бедствия и злополуки"

Материал № 1064467, от 20 яну 2014
Свален: 447 пъти
Прегледан: 618 пъти
Предмет: Човекът и природата
Тип: План
Брой страници: 6
Брой думи: 815
Брой символи: 4,546

Потърси помощ за своята домашна:

Имаш домашна за "План-конспект по околен свят за втори клас на т ..."?
Намери бързо решение, с помощтта на потребители на Pomagalo.com:

Последно видяха материала
Сродни търсения