Големина на текста:
Урок по английски език
Изготвил:Цветелина Килфанова
Базов учител:Г.Димитрова
Тема: I have got
Вид на урока:затвърждаване
Цели:
-да се затвърдят структурите за притежание с
-положителна,отрицателна и въпросителна форма;
-да се затвърдят числата от 13 до 19;
-да се затвърди въпросителната структура
Активна лексика:
Необходими пособия:учебна тетрадка
Междупредметна връзка:математика
Технологична подготовка:
Ход на урока:
1.Организационна част:
-Добър ден,ученици.Аз съм госпожа Килфанова и днес ще
работим заедно.Готови ли сте?
-Goog morning class!My name is missis Kilfanova.
2.Подготвителна част:
Миналия час сте се запознали с израза”I have got”.
Кой ще каже какво означава той?
У-к:-Означава имам.
У-л:-Правилно.Как ще кажете „Аз имам котка.”?
У-к:- I have got a cat.
1
У-л:-А как ще кажете „Аз нямам котка.”?
У-к:- I have not got a cat .
Посочват се ученици се питат следните въпроси:
Как ще кажете на англ. език:
-Аз имам домашен любимец.( I have got a pet).
-Аз имам куче.( I have got a dog).
-Аз имам колело(I have got a bike).
Сега ще ви посоча няколко цифри,а вие ще кажете кои са
те.Показват се листчета с цифрите и се посочва
ученик,който да ги назове.
-13,19,15,18,14,16,17.
3.Основна част
Отворете учебника на стр. 27.Now open your books unit
12.Who wants to read ex.5?Кой ще прочете упр.5.Translate
it.Who wants read the model?Чете се и се превежда.
Посочват се ученици като единият задава въпроса,а
другият отговаря с положителен или отрицателен отговор
според броя на стотинките.
Упр.6 На листчета съм написала въпроси.Всеки от вас
ще изтегли въпрос и ще го зададе на другарчето си.
-Have you got a plane?
- Have you got a cat?
- Have you got a sister?
- Have you got a brother?
- Have you got an umbrella?
- Have you got a dog?
- Have you got a mobile telephone?
- Have you got a car?
- Have you got a computer?
- Have you got a rabbit?
- Have you got a friend?
- Have you got a parrod?
- Have you got an apple?
2
- Have you got a notebook?
- Have you got an orange?
Сега отворете учебните тетрадки на стр.26.Now open
your activity books unit 12.
Кой ще прочете упр.1Who wants to read ex 1.?Translate
it.Чете се и се превежда.Прави се устна проверка.
Look at ex 2.Кой ще прочете Who wants to read ex 2?
Translate it.Чете се и се превежда. Who wants read the
model?Чете се примера и втория пример се прави
колективно,а останалите изрази се дават за самостоятелна
работа. упр.3 Who wants to read ex 3?Translate it.Чете се
и се превежда.Въвеждат се новите думи:Нека всички да ги
повторим заедно.Now everybody sey.Let repead new words
everybody!Прави се устна проверка.
Кой ще прочете упр.4? Who wants to read ex 4?Чете се и
се превежда.Първите два примера се правят
колективно.Прави се устна проверка.
Кой ще прочете условието на упр.5? Who wants to read
ex 5?Чете се и се превежда.Прави се устна проверка с
пълен отговор.
Упр.6 се чете и се превежда. Who wants to read ex 6?
Прави се устна проверка.Ако учениците се затрудняват
изречението се казва от учителя и те го съставят на англ.
език.
4.Обобщение
Нека всички заедно да изговорим числата от 13 до 19.Сега
в обратен ред.
.
3

Това е само предварителен преглед

За да разгледате всички страници от този документ натиснете тук.

План-конспект по английски език 3 клас

Да се затвърдят структурите за притежание с положителна, отрицателна и въпросителна форма...
Изпратен от:
Цветелина Килфанова
на 2013-11-24
Добавен в:
Планове
по Педагогика
Статистика:
123 сваляния
виж още
 
Подобни материали
 

Детето и ученето

18 дек 2006
·
1,063
·
12
·
2,073
·
319

Когато детето започне да посещава училището, ученето става най-важното нещо.
 

Престижът на учителя пред учениците – постигане на авторитет

27 апр 2007
·
844
·
10
·
1,055
·
211
·
1
·
1

Успехът на преподавателя в неговата работа се изразява както в подготовката и знанията, които има, така и в образа, авторитета, който изгражда в очите на своите възпитаници.
 

Възпитателните отношения като психологически проблеми

26 юни 2007
·
310
·
4
·
1,190
·
76
·
1

От характера на взаимоотношенията между учителя и учениците зависи до голяма степен самочувствието, инициативността, съзнателността на учениците в учебния процес, количеството и качеството на усвояваните знания, формите на поведение, психичното здраве...
 

Стратегии за ефективна дейност с надарените ученици

10 ное 2007
·
571
·
17
·
3,264
·
312
·
1

Реферат - 17 стр. 1.Условия, предпоставки и закономерности за развитие на надарените ученици 2.Методики за работа с надарени ученици 3.Форми на работа с надарените ученици 4.Слабости и грешки в работата с надарените ученици
 

Проблема за изоставащите ученици

13 дек 2006
·
733
·
5
·
557
·
85

Резултатността и качеството на педагогическата дейност зависят от нейната възпитаваща, развиваща, стимулираща и формираща роля.
1 2 »
 
Онлайн тестове по Педагогика
Тест по педагогика за учители
професионален тест по Педагогика за Учители
Тест по педагогика относно мотивирането на ученици, предназначен за учители. Съдържа 11 въпроса, някои от които имат повече от един верен отговор.
(Труден)
11
170
1
20.12.2013
Методика на обучението по математика в детската градина - III-та част
тематичен тест по Педагогика за Студенти от 5 курс
Тестът е разделен на три части и включва 150 въпроса от затворен тип, свързани с методиката на обучението по математика в детската градина. Предназначен е за студенти - магистри, със специалност начална и предучилищна педагогика. Всички въпроси са само с един верен отговор.
(За отличници)
51
14.08.2019
» виж всички онлайн тестове по педагогика

План-конспект по английски език 3 клас

Материал № 1044354, от 24 ное 2013
Свален: 123 пъти
Прегледан: 201 пъти
Предмет: Педагогика
Тип: План
Брой страници: 4
Брой думи: 505
Брой символи: 2,398

Потърси помощ за своята домашна:

Имаш домашна за "План-конспект по английски език 3 клас"?
Намери бързо решение, с помощтта на потребители на Pomagalo.com:

Намери частен учител

Накшедил Мустафова
преподава по Педагогика
в град Русе
с опит от  23 години
1,947 90

виж още преподаватели...
Последно видяха материала
Сродни търсения