Големина на текста:
ПЛАН НА УРОК
По математика за 9 клас
I. Тема на урока: Квадратни уравнения
II. Място на урока: раздел „Рационални изрази. Рационални уравнения”
III. Вид на урока: Урок за упражнение
IV. Цели на урока:
1. Образователни: Разширяване и задълбочаване знанията на учениците за решаване
на квадратни уравнения.
2. Възпитателни: Формиране на съзнателна дисциплина, организираност и
отговорност. Формиране на положително отношение към математиката. Развиване на
мисленето.
V. Методи на обучение: беседа, обяснение, самостоятелна работа
VI. Основни принципи: принцип за активност; принцип за трайно овладяване на
знанията и уменията
VII. Използвана литература: Учебник по математика за 9-ти клас, издателство
„Анубис”
VIII. Последователност на дидактически задачи:
Дидактическа
задача
Дейност на учителя
Дейност на
ученика
Подготовка на
учениците за
часа
Поставяне на
темата
Поздрав. Проверка на присъствието. Приканване за
готовност за работа.
В предходните часове изучихме ирационалните
числа, квадратен корен.В много практически
задачи възниква необходимостта да се решават
различни видове уравнения. В този час ще
упражним решаването на квадратни уравнения.
Запишете:
Квадратни уравнения
Някои квадратни уравнения се решават, като лявата
част се разлага на множители. Това са непълните
квадратни уравнения. Едно квадратно уравнение се
нарича непълно, когато поне един от
коефициентите b или c е равен на нула.
-Поздра
в.
Доклад
от
дежурн
ия
ученик
-
-
-Слушат
-
-
-
-Записва
т
-
-Слушат
Актуализиране
на стари знания
Затвърждаване
на знанията
Дообогатяване
на знанията
Задаване на
домашна работа
Оценка работата
на класа
1.-=x2130
2.Тъй като -=x213 - = - +x2132x13x 13,
уравнението -=x2130 е еквивалентно на -x
+=13x 130. Корените на последното
уравнение са =x113 и =-x213. Накратко
записваме / x1213.
3.
4.- =3x250
5.= ?=? /=±3x25x253 x1253
6.
7.
8.Каква беше формулата за намиране на
дискриминанта на квадратно уравнение?
- =-Db24ac.
-Колко корена има уравнението, ако D>0?
-Два различни реални корена.
-Ако D=0?
-Един двоен корен.
-Ако D<0?
-Няма реални корени.
-
-Да решим уравнението:
. -+ =12x25x 30
-За това квадратно уравнение имаме а=2; b=-
5; c=3. Да пресметнем дискриминантата.
- =- =-- . . =-=Db24ac524 2 325241
-Като заместим във формулата за корените на
квадратното уравнение, намираме / =-x12
±= ±.bD2a514 Следователно корените на
квадратното уравнение са = =x132и x21
-
-. + + =29x2 12x 40
-
-
-
-За домашна работа решете зад. 1 на стр. 54 и
зад. 5 на стр. 55.
-
-Поставяне на оценка за работата на класа и
индивидуални оценки на най-изявените
ученици.
-
-
-
-
-
-Решени
ето се
извърш
ва от
един
ученик
на
дъската
, а
остана
лите
контро
лират
работат
а му
-
-Работят
самост
оятелн
о
-
-
-
-
-Слушат
и
отговар
ят
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-Решени
ето се
извърш
ва от
един
ученик
на
дъската
, а
остана
лите
контро
лират
работат
а му
-
-
-
-
-Работят
самост
оятелн
о
-
-Записва
т в
тетрадк
ите
-
-Слушат
и
подготв
ят
бележн
иците
си за
нанася
не на
оценки
-
-

Това е само предварителен преглед

За да разгледате всички страници от този документ натиснете тук.

План конспект на урок по математика за 9 клас

План конспект на урок по математика за 9 клас - Квадратни уравнения, урок за упражнение....
Изпратен от:
Дафинка Чирилкова
на 2013-07-12
Добавен в:
Планове
по Математика
Статистика:
335 сваляния
виж още
 
Домашни по темата на материала
Математика за 9 клас
добавена от ddimitrova2255 21.06.2020
0
17
Математика за 9 клас
добавена от ddimitrova2255 21.06.2020
0
11
План конспект на урок по математикиа за 3 клас
добавена от nadejdaefron 16.10.2019
3
59
!!!! Спешно!!!!! Математика за 5 клас
добавена от svetlenceto.2000 16.05.2019
2
24
Подобни материали
 

Квадратно уравннение

01 авг 2007
·
600
·
4
·
328
·
381

Квадратното уравнение има следния вид: ax2 + bx + c = 0 където a,b,c са реални числа, и a ≠ 0. Всяко квадратно уравнение може да има 0, 1 или 2 реални корена получени по следната формула...
 

Решаване на квадратни уравнения с прост алгоритъм

14 яну 2008
·
354
·
1
·
181
·
481
·
1

В този урок съм описал същността на квадратните уравнения и лесен алгоритъм за решаване и проверка. Предназначен е за ученици от 8 до 12 клас.
 

Разпределение на корените на квадратни уравнения и неравенства върху

04 дек 2006
·
465
·
14
·
1,511
·
239
·
1

Нека квадратното уравнение аx2 + бx + c = 0 има корени x1 и x2 като x1 < x2.
 

Квадратни уравнения и неравенства

04 дек 2006
·
2,201
·
11
·
1,034
·
733
·
6

Ако коефициентът а е равен на 0, уравнението (1) се превръща в линейно, т.е при а = 0 (1) има един корен.
 

Показателни уравнения и неравенства

14 дек 2006
·
654
·
10
·
781
·
131

Уравнение, в което неизвестното е в степенния показател, се нарича показателно уравнение.
1 2 3 4 »
 
Онлайн тестове по Математика
Математика за 4. клас
изпитен тест по Математика за Ученици от 4 клас
Тестът съдържа задачи за определяне на видове триъгълници и ъгли, запис на римски цифри. Предназначен е за проверка на знанията по математика на учениците в 4-ти клас. Всеки въпрос има само един верен отговор.
(Много лесен)
18
7
1
4 мин
12.08.2020
Тест по математика за IV-ти клас
междинен тест по Математика за Ученици от 4 клас
Тестът е предназначен за междинна диагностика на ученици от ІV клас при проверка на знанията след първи учебен срок. Въпросите са само с един верен отговор.
(Много лесен)
11
12
1
2 мин
05.04.2019
» виж всички онлайн тестове по математика

План конспект на урок по математика за 9 клас

Материал № 1015093, от 12 юли 2013
Свален: 335 пъти
Прегледан: 574 пъти
Предмет: Математика
Тип: План
Брой страници: 3
Брой думи: 236
Брой символи: 1,500

Потърси помощ за своята домашна:

Имаш домашна за "План конспект на урок по математика за 9 клас"?
Намери бързо решение, с помощтта на потребители на Pomagalo.com:

Намери частен учител

Ирина Стойкова
преподава по Математика
в град Варна
с опит от  21 години
11 2,369 262

Мартина Крайчева
преподава по Математика
в град Русе
с опит от  5 години
622 68

виж още преподаватели...
Последно видяха материала