Борислав Борисов
преподава по Музика
в град Пловдив
Големина на текста:
ВЕЛИКОТЪРНОВСКИ УНИВЕРСИТЕТ
„ Св. Св. Кирил и Методий”
Педагогически колеж
град Плевен
ПЛАН – КОНСПЕКТ
НА ЗАДЪЛЖИТЕЛНА РЕГЛАМЕНТИРАНА
СИТУАЦИЯ ПО ОБРАЗОВАТЕЛНО
НАПРАВЛЕНИЕ
М У З И К А
В ПОДГОТВИТЕЛНА ГРУПА
НА ДЕТСКАТА ГРАДИНА
Изготвил: Лора Игнатова Стоименова
Фак. № 2728 – Пл.
Възложил: Доц. д-р Пелагия Великова
май 2013 г.
град Т Р О Я Н
ТЕМА: Моята Родина
ВОДЕЩА ЦЕЛ: Максимално разгръщане на активно-действените норми
на общуване на децата с музиката.
ОЧАКВАНИ РЕЗУЛТАТИ:
Интонира точно;
Емоционално възприема и възпроизвежда музикалните творби
Предава точно характера на музиката чрез ритъма и движението;
КЛЮЧОВИ ДУМИ: Родина, България, обич
ПЕДАГОГИЧЕСКИ ТЕХНОЛОГИИ:
Форма – обучаваща ЗРС;
Методи – беседа, наблюдение, игрови и др.;
Средства – подходящ текстов и илюстративен материал по темата;
произведения за изпълнение: „Обич”, музика Д. Петков, „Раздяла”,
популярна песен; произведения за слушане: по избор.
ПРЕДВАРИТЕЛНА ПОДГОТОВКА:
Изложба от детски рисунки на тема „Моята родина”;
Пред дъската на поставка - българският трикульор;
Три ленти – бяла, зелена и червена с размери 2 м на 0,50 м.
ХОД НА ПЕДАГОГИЧЕСКАТА СИТУАЦИЯ
Етапи на
педагогическото
взаимодействие
Дейност на учителя
Дейност на
децата
Забележки
1.Организиране
на децата за
предстоящата
дейност.
Представя на децата гостите -
учениците от ІV клас:
- Деца, днес при нас са ученици от ІV
„а” клас. Те са разбрали, че вие наесен
ще бъдете ученици в І клас и искат да
ви дадат няколко съвета. Но преди
това ще погледат и послушат какво
сте научили.
Наблюдават
Слушат
Отговарят
2.Разпяване.
3.Разучаване на
нова песен.
4. Затвърдяване
на вече научена
песен.
Музикално –
ритмични
движения
Учителката презентира 4 слайда с
изгледи от родината / планина, река,
гора, равнина/ на фона на песента
„Българийо, родино мила”
- За какво се пее в песента ?
- А коя е нашата родина?
- За да покажем на нашите гости, че
много сме се трудили през годината и
заслужаваме вече да сме ученици, ще
пеем песни, ще танцуваме и
маршируваме. Но преди това, ще
трябва да затоплим гласчетата.
Разпяват се.
- Песента, която ще слушате се нарича
„Обич”. Слушайте внимателно. След
края на песента отговорете на
въпроса: „ Кого обича детето?”.
Пуска запис на песента на диск.
Провокира ги да отговорят на
въпроса.
Учителката прочита последователно
куплетите, а децата повтарят.
Разясняват се непознатите думи.
Децата подражателно възпроизвеждат
мелодията заедно с учителката.
- Музиката на песента, която изпяхте
как звучи?
- А сега ще чуете началото на една
учена песен. Коя е тя?
Пуска запис на „Родина” от Георги
Спасов.
- По какво си приличат двете песни?
- А сега да се разделим на групи.
Първа група ще пее песента, втора
група ще изрази с движения бодрото
и жизнерадостно настроение, а трета
група ще бъде нашият оркестър.
- Чудесно се справихте!
Разпяват се.
Слушат.
Отговарят
Повтарят
Пеят
Отговарят
Пеят
Вземат
музикалните
инструменти
Свирят
Маршируват

Това е само предварителен преглед

За да разгледате всички страници от този документ натиснете тук.

План-конспект по музика

Разработка на ситуация в подготвителната група на детската градина...
Изпратен от:
Mariana Mitova
на 2013-06-10
Добавен в:
Планове
по Музика
Статистика:
1,158 сваляния
виж още
 
Домашни по темата на материала
тема: Кой почука пролет идва тука
добавена от dimitrina_raeva 15.02.2018
1
67
Подобни материали
 

План - конспект по музика

28 окт 2010
·
2,510
·
8
·
832
·
3,720

План-конспект по музика за подготвителна група в детската градина. Тема: "Затвърдяване на песни и танци"....
 

"На концерт"

15 яну 2012
·
235
·
3
·
560
·
573

Следва разпяване с модела “качвам се по стълбичка и по нея слизам”. Моделът е нарисуван на дъската, а и е много добре заучен. - Хайде сега, да изпеем песничката за есента („Есен”)...
 
Онлайн тестове по Музика
Тест по Елементарна теория на музиката
тематичен тест по Музика за
Това е тест върху теми по елементарна теория на музиката - звук, тон, шум; музикална система, звукоред, октавови групи; музикален строй, темпериран строй. Енхармонизъм - лад, тоналност, гама. Паралелни, едноименни и енхармонични тоналности.
(Лесен)
10
37
1
2 мин
31.07.2018
Тест по музика за 5-ти клас на тема "Пирин, Родопа, Тракия"
междинен тест по Музика за Ученици от 5 клас
Тестът е по музика за ученици от 5-ти клас и съдържа въпроси за три фолклорни области на България - Пирин, Родопа и Тракия. Това е учебен материал от първата половина на първи срок на 5 клас. Някои от въпросите имат по няколко верни отговора.
(Лесен)
10
469
1
08.07.2013
» виж всички онлайн тестове по музика

План-конспект по музика

Материал № 1008362, от 10 юни 2013
Свален: 1,158 пъти
Прегледан: 2,308 пъти
Предмет: Музика
Тип: План
Брой страници: 6
Брой думи: 552
Брой символи: 3,216

Потърси помощ за своята домашна:

Имаш домашна за "План-конспект по музика"?
Намери бързо решение, с помощтта на потребители на Pomagalo.com:

Намери частен учител

Борислав Борисов
преподава по Музика
в град Пловдив
с опит от  5 години
1 100 5

Ирина Димитрова
преподава по Музика
в град Варна
с опит от  30 години
40 5

виж още преподаватели...
Последно видяха материала